Otomobil Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor! Akbank'tan En Uygun Taşıt Kredisi Kampanyası

Dövizde yaşanan hareketlilik araç fiyatlarını da etkiledi. Sıfır ve ikinci el araç alacaklar ise bankalara koşuyor. İşte en uygun taşıt kredileri…

Kredi 30.12.2021 - 11:10 30.12.2021 - 11:10 Serhat Karaman

Otomobil piyasalarında kurun artmasına bağlı olarak görülen yüksek fiyatlar, yeni ekonomi sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından yeniden düşüşe geçti. Otomobil firmalarının sıfır km araçlarda indirime gitmesinin ardından 2. el piyasalarda da benzer bir şekilde düşüş görülmeye başladı. 

Otomobil markalarından yeni yıl öncesinde gelen indirim haberleri vatandaşları memnun etse de henüz beklenen düzeyde bir indirim yapılmadığı belirtiliyor. Öte yandan ÖTV matrahının altında yer alan modellerde 100 bin liraya varan bir indirim açıkladılar. Bankalar ise araç alma hayali kuranlara cazip teklifler sunuyor. 

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları 

Artan otomobil fiyatları karşısında uygun finansman arayanlara özel Akbank, son dönemde az da olsa bir düşüş gösteren araç piyasaları için uygun krediler sağlamaya başladı. 0 km ve 2. el araçlarda geçerli olmak üzere kullanılacak kredi kapsamında, araç değerinin yüzde 70’ine kadar finansman sağlanması hedefleniyor. Ayrıca 2. el taşıtlarda kasko ve rehin zorunluluğunu da kaldıran Akbank, yüzde 2,00’den başlayan faiz oranları ile kredi desteğini sağlamaktadır. 

Sıfır km araçlarda ise 48 ay vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile kredi tahsis edilmeye devam ediyor. Otomobil piyasalarında görülen hammadde ve çip krizi ile Türkiye’de görülen kur dalgalanması ciddi bir fiyat artışı yaşanmasına neden olmuştu. Akbank ise bu dönemde finansman arayanlara özel birçok cazip seçeneği sunuyor. 

2022’de Araç Fiyatları Ne Olacak?

Yeni yıla çok az bir süre kala yeni yılda araç fiyatlarının ne olacağı konuşulmaya başladı. Her yeni yeni yılda olduğu gibi Türkiye’deki distribütörler siparişlerini verdiler. Ocak 2022 için yeni modellerin gelmesiyle fiyatların ise yükseleceği tahmin ediliyor. 

Kurda görülen oynaklık nedeniyle zam ve indirimler konusunda kararsız kalan otomobil markaları, yeni yıldan önce indirim yolunu tercih etti. Ancak 2022 yılının ilk çeyreğinde de sıfır ve dolaylı olarak ikinci el piyasalarında otomobil fiyatlarının artış gösterebileceği aktarıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@