Akıllı telefon pazarında gelişmeler devam ediyor. Özellikle Amerikan devi Apple'ın yeni iPhone serisi iPhone 14 modellerini tanıtması ile birlikte Android işletim sistemli cihaz pazarında da yeni modeller peş peşe duyurulmaya başlandı. son olarak Oppo markası tarafından tanıtımı yapılan A77s isimli akıllı telefon dikkatleri üstüne çekti.

Son dakika! Instagram çöktü mü iPhone'larda neden giriş yapılamıyor? Son dakika! Instagram çöktü mü iPhone'larda neden giriş yapılamıyor?

Oppo tarafından tanıtımı yapılan ve orta segment akıllı telefon pazarında güçlü bir rakip olacak olan A77s isimli model dikkatleri üzerine çekti. Oppo'nun duyurduğu bu yeni akıllı telefona ilişkin detaylar gelmeye devam ederken son olarak pek çok konu da merak konusu oldu.

4-3

OPPO A77S ÖZELLİKLERİ

Oppo tarafından duyurulmuş olan yeni akıllı telefon A77s isimli modelin özellikleri merak konusu oldu. Son yılların en çok satan akıllı telefon modellerinden olan Oppo A77s 6.56 inç büyüklüğündeki ekranı, köşeli hatları ve keskin kasa yapısı ile dikkatleri üstüne çekti. 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olan bu akıllı telefon HD+ LCD ekrana sahip olmasının yanı sıra Donanım kısmındaki özellikleri ile de dikkatleri üstüne çekti.

Qualcomm Snapdragon 680 işlemciye sahip olan akıllı telefonun 8 GB ram belleği bulunurken 128 GB depolama alanı kullanıcılara sunuldu. 5.000 mAh kamerası ve hızlı şarj desteği ile uzun ömürlü kullanım imkanı sunan akıllı telefonun kamerası ise fiyatına göre şaşırttı.

1-5

Arka kısımda çıkıntılı ve bir kaide üzerine oturtulmuş yapısı ile dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon modeli 50 mp ve 2 mp monokrom olmak üzere iki arka kameraya sahip bir şekilde tanıtıldı.

Öte yandan 8 mp ön kamerasının mp değeri düşük bulunsa da düşük ışık performansı etkiledi.

OPPO A77S ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI

3-5

Farklı renk seçenekleri ve etkileyici görünüme sahip kasası ile dikkat çeken akıllı telefon modeli şu an için Asya pazarında 241 dolarlık fiyat etiketi ile satışa çıktı. Türkiye'ye geliş tarihi için henüz resmi bir açıklama bulunmayan akıllı telefon modelinin Türkiye pazarında satış fiyatının 6 bin TL civarında olması bekleniyor.