Ons Altın Yükselişe Geçti Piyasalar Hareketlendi! Uzmanlardan Gram Altından Kritik Seviye Uyarısı Geldi! Altın Piyasalarında Son Durum Ne?

Altın fiyatlarında tarihi zirvenin görülmesinin ardından dövizle beraber sert düşüş yaşanmıştı. Gram altın başta olmak üzere piyasalarda son durum ise merak ediliyor…

Ekonomi 29.12.2021 - 09:50 29.12.2021 - 09:50 Serhat Karaman

Noel tatili nedeniyle küresel piyasalarda görülen sakinlik iç piyasalarda da etkili oldu. Öte yandan yeni ekonomi sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından Türkiye’de kurun yeniden düşüşe geçmesiyle gram altın başta olmak üzere birçok piyasada düşüşler yaşanmaya başladı. Ancak ons altında görülen yeni hareketlilik fiyatların yükselmesine neden oldu. 

Uzmanlardan Gram Altında Kritik Seviye Uyarısı 

Gram altın fiyatının hızla düşmesinin ardından 675 TL ve altında bir fiyat görülmesi durumda bunun alım fırsatı oluşturabileceği ifade ediliyor. Gram altında kritik seviyeleri açıklayan uzmanlar, küreselde yaşanan altın hareketliliğine de dikkat çekti. Yeni yılın ilk haftasında küresel piyasaların yeniden açılması sonrasında hareketlilik yaşanabileceği ifade ediliyor. 

Geçtiğimiz günlerde 660 TL seviyelerinden işlem gören gram altın için, bu seviyelerin alım fırsatı yaratabileceği belirtiliyor. Hafta başından itibaren yeniden yukarı yönlü kırılma yaşayan gram altın 700 lira seviyelerine dayanmış durumda. Altında bir süre daha sert hareketlilik yaşanması beklentisi sürüyor. 

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

29 Aralık Çarşamba günü itibariyle gram altında yükseliş sürüyor. Yeni güne yukarı yönlü başlayan gram altın, 689 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Dünya geleninde artan enflasyon riskleri ve Omicron varyantının etkisiyle görülen altın hareketliliği, gram altın üzerinde de etkili oluyor. Özellikle dolar kurunda yaşanan gerileme sonrasında düşen gram altın, doların yatay seyretmesine rağmen ons altında görülen hareketlilik sonrasında yeninde fiyatı artış gösterdi. 

Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Çeyrek altın fiyatlarında da benzer bir hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Hafta ortasında 1.166 TL seviyesinden işlem görmeye başlayan çeyrek altının, gün boyunca benzer bir hareketlilik yaşaması beklentisi sürüyor. Gün içinde küreselde ve yerelde gelecek piyasa haberleri ve yeni veriler sonrasında yön arayışına girebileceği kaydedildi. 

Ons Altın Fiyatlarında Hareketlilik!

Ons altın fiyatları son dönemde yaşadığı durgunluk sonrasında yeniden harekete geçti. Küresel enflasyon ve benzer riskler sonrasında hareketlenen ons altın, 1.807 – 1.810 dolar bandında ilerleyişini sürdürmeye devam ediyor. Yeni yıl sonrasında dalgalı bir seyir görülebilir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@