Online Hızlı IBAN Bulma: Garanti Bankası IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’na ait hesabınızın IBAN numarasını nasıl öğrenebilirsiniz? Garanti BBVA IBAN no sorgulama ve öğrenme detayları yazımızda…

Ekonomi 06.03.2022 - 20:38 06.03.2022 - 20:38 Serhat Karaman

Garanti Bankası IBAN bilgisi alma Garanti Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak yolu ile yapılabilir. Bunu dışına IBAN öğrenme için birden fazla yol bulunur. Sırasıyla;

 • ATM’ye kart ile giriş ile IBAN öğrenme
 • Mobil şube indirip bilgileri girerek IBAN görme
 • İnternet şubesine girerek hesap ve IBAN bilgisi görme
 • Müşteri hizmetlerini arama ve hesap bilgilerini öğrenme

Gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Garanti Bankası iban öğrenme işlemi için yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemlerden herhangi birisi seçilebilmektedir. Garanti Bankası, Türkiye’nin en çok tercih edilen özel nitelikli bankalarından birisi olarak çok sıklıkla para transferinin gerçekleştiği bankadır. Bir başka hesaptan Garanti Bankası’na gönderim yapılmak istendiğinde IBAN bilgisi verilmesi gerekmektedir.

Garanti Bankası IBAN Görme İçin Hangi Numara Aranmalı?

Garanti iban öğrenme müşteri hizmetleri numarası 444 0333’tür. Bu numarayı arayan kişiler çağrı merkezi hattında görev yapmakta olan müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek hesabı ile ilgili bilgi alabilir, IBAN numarası ve hesap numarası sorgulayabilir ve kendisine gelen ödemelerin hangi IBAN’dan geldiğini görebilir. Ancak müşteri temsilcisi aracılığı ile IBAN bilgisini bildiğiniz kişilere para gönderimi yapmak mümkün değildir.

 • 444 0 333 aranır
 • Komutlar takip edilerek müşteri temsilcisi ile görüşme beklenir.
 • Müşteri temsilcisi hatta bağlandıktan sonra hesap bilgileri ve IBAN numarası öğrenmek istediği söylenir.
 • Burada sesli bir şekilde IBAN bilgisi tarafınıza verilebileceği gibi, hesap bilgilerinizin tamamı e mail aracılığı ile size gönderilebilmektedir.

Şube Aracılığı ile IBAN Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Garanti şube aracılığı ile IBAN görme size en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz durumunda gerçekleşmektedir. Garanti Bankası Türkiye’nin ve yurt dışında da birçok ülkede varlığını sürdürmekte olan bankalardan birisi olmakla beraber oldukça aktiftir. Sürekli müşterilere hizmet vermekte olan banka Garanti Bankası IBAN öğrenme konusunda destek alınmak isteniyorsa ziyaret edilebilir. Bunun için;

 • Bizzat kendi banka şubenize gidebileceğiniz gibi, herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek sıra alınır.
 • Sıra size geldiğinde hesap cüzdanı almak istediğinizi vurgulayabilir ve bankadan hesap cüzdanı alabilirsiniz.
 • Hesap cüzdanı tarafınıza verildiğinde burada ‘Müşteri No’ Iban NO, hesap no gibi birçok bilgi yer almakta ve bu cüzdandan kendi ibanınızı görüntüleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Mobil ile IBAN Öğrenme

Haber

Garanti Bankası mobil şube IBAN bilgisi görüntüleme için Garanti BBVA mobil uygulaması telefona indirilmelidir. Akıllı telefonlarda çalışan uygulama sürümün kaldırmaması sebebi ile indirilmeyebilir ve açılmayabilir. Bu aşamada dikkat etmek gerekmektedir.

 • Garanti BBVA daha önce hesap açarken size indirilmediyse mobil şubeyi açabilmek için uygulamayı telefonunuza indiriniz.
 • İndirme işlemi gerçekleştikten sonra ‘Kayıt Ol’ seçeneğinden sizden istenen bilgileri doldurup telefonunuza gelecek SMS’i doğrulayınız.
 • Bu aşamadan sonra TC kimlik numaranız ve şire bilginiz ile Garanti BBVA uygulamasına erişim sağlayabilirsiniz. 
 • Uygulama açıldıktan sonra karşınızda bakiyeniz ve hesap bilginiz yer alacaktır. Üstüne tıkladığınızda detay bilgiler kısmında kopyalamanıza da onay veren IBAN bilginizi görebilirsiniz.

Garanti Sesli Yanıt Sistemi IBAN Nasıl Öğrenilir?

Garanti sesli yanıt sistemi ile IBAN görme için hiç konuşmanıza bile gerek kalmadan müşteri hizmetlerinde yer alan sesli komut sisteminin adımlarını takip ederek iban görebilirsiniz. Garanti IBAN öğrenme için 444 0 333 aranır. Dil bilgisi tuşlandıktan sonra kart bilginiz ve şifreniz sizden istenir. Doğrulama sonrası 1 numaralı hesap bilgisi tuşlandıktan sonra IBAN bilginizi sesli sistemden dinleyebilirsiniz. Bu cep telefonu sistemde kayıtlı olan kişiler için geçerlidir. Aksi halde bankadan numara güncellemesi yapmanız gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@