Haziran ayında pek çok banka tarafından duyurulan emekli promosyon ödemeleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gelen bilgiler kapsamında PTT'nin de emekli promosyon ödemelerinde güncellemeye gideceği belirtildi.

Pek çok banka tarafından ortalama 3 bin 500 TL ila 5 bin TL arasında duyurulan promosyon ödemeleri daha sonra bankalar arasında bir yarışa dönmüş ve pek çok banka emekli promosyon ödemelerinde 7 bin 500 TL ila 8 bin TL arası tutarlarda ödeme yapmıştı. Ek ödemeler ile pek çok özel bankanın vermiş olduğu promosyon tutarları 10 bin TL baremine kadar ulaşıyordu. Öte yandan devlete bağlı olarak hizmet veren kamu bankaları özel bankalara oranla görece daha düşük tutarlarda promosyon ödemesi yapması ile dikkat çekmiş, pek çok kişi de emekli maaşlarını özel banka kuruluşlarına taşımıştı.

Özel banka kuruluşları tarafından verilen promosyon ödemelerinde artışa gidilirken vatandaşlar kamu bankalarının da yüksek tutarlı promosyon ödemeler, vermesi için sosyal medya platformlarında çağrılar yapmıştı.

0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak! 0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak!

PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olmak üzere devlet bankaları tarafından duyurulan promosyon tutarlarının 4 haneli rakamlara ulaşmamış olması nedeniyle vatandaşlar baskı yapmış ve bu bankaların da yüksek tutarlı promosyon ödemesi yapmaları gerektiğini dile getirmişti.

Pek çok emekli vatandaş ve yakını kamu bankları ve PTT tarafından verilecek olan promosyon ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Yaşanan son gelişmeler ise emeklilere umut ışığı olacak cinsten.

PTT PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN KAÇ TL YAPILACAK?

PTT tarafından verilmesi beklenen yüksek tutarlı emekli promosyon tutarı için kulislerde tarihler konuşulmaya başlandı. Emekli maaşını PTT'den almaya söz veren emekli vatandaşlara verilecek rakamın 15 bin TL tutarına ulaşacağı iddia edildi. İddia edilen rakamın yüksekliği dikkat çekerken çok sayıda vatandaş ödeme tarihlerini de sıkı bir şekilde araştırmaya başladı.

PTT tarafından verileceği iddia edilen 15 bin TL emekli promosyonunun Aralık ayının son günlerinde duyurulması bekleniyor.

Haber metninde yer alan rakam ve tarihler iddia niteliğinde olup kesinliği bulunmamaktadır.