Eknomi anlamında özellikle de son zamanlarda gündem oldukça yoğun geçerken Meclisin gündemine gelecek ay gelen o konu milyonları yakından ilgilendirecek.  Ak Parti milletvekillerince Meclis Başkanlığına yeni yasama yılında sunulacak ekonomiye ilişkin detaylar merak edilirken milyonları sevinçten ağlatacak bir gelişme yaşanabilir. 

Ak Parti milletvekillerince Meclis Başkanlığına yeni yasama yılında sunulan 'torba kanun' teklifinin detayları şimdiden merak edildi. Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş  1 Ekim Cumartesi günü başlayacak 27. Dönem 6. Yasama Yılı öncesi kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. 

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

sekere-ne-kadar-zam-geldi (3)

TORBA KANUN MECLİSİN GÜNDEMİNDE OLACAK!

2023 bütçe görüşmelerine dek oldukça yoğun bir gündem içerisinde olunacağını dile getiren Elitaş'ın açıklamaları merak edilirken milyonlar gözlerini bu habere çevirdi. Yeni yasama yılı için meclisin ilk işinin 'dezenformasyonla mücadele yasası' ile Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni yasalaştırmak olacağı dile getirildi. 

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun" teklifinin detaylarından bahseden Mustafa Elitaş kamuoyuyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar tarafından yasal düzenleme gerektiren konuların yer alacağını dile getirdi. 

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ'DA DESTEK!

Öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait borçlarının faizlerinin silinmesinin de bu konuyla ilgili olduğunu söyleyen Elitaş aynı zamanda işverenlerin çalışanlarına elektrik ve doğalgaz esteklerinin 1000 liralık kısmının gelir vergisi ile sigorta prim kesintisinden muaf tutulacağı açıklamasında bulundu. 

Doğalgaz olmayan yerlerde kömür yardımının Ak Parti iktarı boyunca 20 senedir karşılandığını dile getiren Elitaş konuyla ilgili olarak 'Kömür yardımı yaptığımız dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın doğal gaz ihtiyaçları da varsa, devlet onlara katkı sağlayarak işverenleri de bu işe ortak etmeye uğraşıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı bununla ilgili çalışmalarını yapıyor.' dedi. 

Diğer bir konu olarak ihracatı 500 bin ila 10 milyon dolar arasında değişiklik gösteren firmaların 1 çalışanına yeşil pasaport verildiğini söyleyen Elitaş 'Düzenlemeyle ihracatı 500 bin doların üzerinde olan ihracatçı firma temsilcilerine iki yeşil pasaport vereceğiz.' ifadelerini kullandı.