2022 yılının son çeyreğine girilmişken pek çok kişi, kurum ve belediye tarafından verilen destek ödemeleri de artış gösterdi. Gelen destek ödemeleri arasına sürekli olarak yenilerinin ekleniyor olması dikkat çekerken son olarak dün itibarıyla öğrencilerin ulaşım masraflarına yılda 4 kez 500'er TL olmak üzere toplamda 2 bin TL tutarında ödeme yapılacağı bilgisi verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulmuş olan öğrenci ulaşım desteği kapsamında öğrencilere verilecek olan destek ödemesi dikkatleri çekerken son olarak bir açıklama da İBB'den geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile duyuru geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 100 bin öğrenciye ödeme yapılacağı bilgisini verdi. İmamoğlu tarafından yapılan paylaşımda başvuru tarihlerinin uzatıldığı da belirtilmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

İBB EĞİTİM DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Bugün Ekrem İmamoğlu tarafından geçtiğimiz dakikalarda yapılan Twitter paylaşımı ile duyurulan eğitim destek ödemesine ilişkin pek çok detaqy merak konusu oldu. İmamoğlu tarafından yapılmış olan paylaşım ile gelen duyuru kapsamında "SEN OKU DİYE" başlığı ile eğitim desteği duyuruldu.

Şehit çockları, yetim, öksüz ve engelli öğrencileri kapsayan destek ödemelerinin ilköğretim ve lise öğrencilerine verileceği bilgisi de verilmiş oldu.

"Şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli çocuklarımıza eğitim desteği veriyoruz. Başvuru süresini 25 Ekim'e kadar uzattık. 100 bin çocuğumuza 500 TL vereceğimiz Sen Oku Diye Eğitim Desteği"

ifadeleri ile ekrem İmamoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda vatandaşların başvuru yapabilmeleri için bağlantı linki de bırakıldı.

ekrem-imamoglu

25 Ekim'e kadar devam eden başvuru süreci içerisinde öğrencilerin destek ödemesi alabilmeeri için mobil uygulamanın kullanılması gerekli olacak.