Maaşını 3 sene boyunca aynı bankadan almaya söz veren kişilere ödenen maaş promosyonu için 2022 yılında ödenen rakamlar rekor seviyelere ulaşmıştı. Süreçte hatırlanacağı üzere ilk kıvılcımı Akbank çakmış, bir anda açıkladığı rakam ile büyük bir deprem etkisi yaratmıştı. 

Merkez Bankası tarafından yapılan yeni düzenleme ile mevduat toplama telaşına düşen bankalar rekor promosyon rakamları açıklayarak bu açığı emekli maaşı müşterileri ile doldurmaya çalışmışlardı. Akbank'ın ardından diğer özel bankalardan da promosyon rakamları açıklanmaya başlanmış, en yüksek promosyon rakamları için bankalar birbirleri ile çılgın bir yarışa tutuşmuştu. 

EN YÜKSEK PROMOSYON YARIŞINDA SON DURUM NE?

Promosyon yarışında ilk kıvılcımı özel bankalar çakarken kamu bankaları ise bu süreçte pasif kalmaları nedeniyle eleştirilere hedef olmuştu. Kamu bankası statüsünde hizmet veren Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ödenen promosyon rakamlarında düzenlemeye gidilmezken özel bankalarda rakamlar ilk etapta 5 bin sonrasında ise 7 bin TL barajını aşmıştı. Promosyon yarışında son gelişme ise SGK tarafından promosyon rakamlarının açıklanması ile atılımştı. 

sgk promosyon metni

SGK EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN ÖDENECEK OLAN RAKAMLAR KAÇ TL?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından Salı günü yapılan son dakika açıklaması ile emeklilere yönelik olarak ödenen promosyon rakamları yükseltildi. Yapılan açıklama ile SGK emekli promosyonu için ödenen en düşük promosyon rakamı 500 liradan 3 bin liraya, en yüksek promosyon rakamı ise 750 liradan 5 bin liraya yükseltilmişti. Gözler SGK tarafından açıklanan rakamların ardından bir kere daha kamu bankalarına çevrilirken katılım bankaları bu süreçte atağa kalktı. 

türkiye finans promosyonu

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU KAÇ TL OLDU?

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak! Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak!

Emeklilere özel promosyon kampanyası düzenleyen katılım bankaları arasında yer alan Türkiye Finans Katılım Bankası yeni promosyon rakamını 10 bin 300 liraya yükseltti. 7 bin 500 TL olarak açıklanan promosyon rakamına ek olarak 2 bin 500 TL ek promosyon ödülü ve 300 TL fatura ödeme talimatı ile ödenen toplam rakam 10 bin lirayı aşıyor. 

tüikey finans

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ödenen promosyon rakamı ise 6 bin TL olarak ilan edildi. Söz konusu rakamlarda SGK promosyonu açıklaması sonrası yeni güncelleme olup olmayacağı ise merak konusu oldu.