Asgari ücret maaşı ile geçinen milyonlarca kişiye devlet bankalarından destek müjdesi geldi. Enflasyonda yaşanan yükseliş nedeniyle alım gücü düşen ve gelir kaybına uğrayan asgari ücretli çalışanlara 2023 Ocak zammı için rekor yükseliş sözü verilirken Ocak ayına kadar ise kredi desteği verileceği duyuruldu. 

Ay sonunu getirmekte ve kira, fatura, taksit gibi ödemelerini yapmakta zorlanan kişilere kamu bankaları üzerinden nakit para desteği verileceği açıklandı. Özel sektör çalışanı olarak kabul edilen asgari ücretli kişilere yönelik olarak düzenlenen kampanya kapsamında en uygun faiz oranı ile nakit para desteği sağlanacağı ilan edildi. Kampanya detayları haberimizde... 

Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası en uygun ihtiyaç kredisi ile asgari ücretli çalışanlara destek müjdesi verdi. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi paketi ile aylık yüzde 1,55 faiz oranı ile nakit para desteği sağlarken bu oran üzerinden 36 aya kadar vadeli nakit para desteği verilecek. Kampanyadan yararlanarak 36 ay vadeli 14 bin TL kredi çeken kişiler aylık 543,76 TL taksitle borçlanma imkanı elde edecek. 

14 bin kredi hesaplama

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 3 seviyesine ulaşırken Ziraat Bankası ve Halkbank bu noktada en uygun kredi veren bankalar olarak ilk sırada yer almayı başardı. Kamu bankalarının konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranları rakamları da en uygun kredi paketi olarak ilk sırada yer alıyor. Ziraat Bankası konut kredisi paketinde sıfır konut almak isteyenlere yüzde 1,20 ve ikinci el ev sahibi olmak isteyen kişilere yüzde 1,29 faiz oranı ile konut kredisi veriyor. 

halkbank ihtiyaç kredisi

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA AYLIK KAÇ TL TAKSİTLE KREDİ VERİLİYOR?

Halk Bankası özel sektör çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği kredi paketinde aylık 1,79 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. Düzenlenen kredi paketinden yararlanan kişiler aylık 570,43 TL taksit ödeyerek 36 ay vadeli 14 bin TL ihtiyaç kredisi çekebilecek. Kredi başvurusu tüm banka şubeleri üzerinden alınırken aynı zamanda Halkbank internet sitesi ve mobil şube üzerinden de kredi başvurusu yapılabiliyor.