Motorin Fiyatlarına Rekor Zam Geliyor! Bu Gece Yarısından Sonra Araç Sahipleri Çok Üzülecek

Akaryakıt fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar sonrasında araç kullanmak hayal oldu. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına dev zam geliyor.

Ekonomi 18.01.2022 - 13:27 18.01.2022 - 13:27 Serhat Karaman

Son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar cep yakmaya devam ediyor. Küresel piyasalarda da Brent petrol fiyatları yükselmeye başladı. Bu durum akaryakıt fiyatlarına gelen zamların giderek yükselen ve şikayetlere neden olan bir sorun haline gelmesine neden oldu. 

Pandemi nedeniyle petrol üretiminin yavaşlaması, döviz kurlarının yükselmesi ve ekonomik dalgalanmalar ciddi problemlere neden olmuş ve akaryakıt piyasasında adeta bir depreme neden olmuştu. Yeni yılın hemen ardından benzin, motorin ve otogaz için gelen rekor zamlar araç sahiplerine indirilen bir darbe olmuştu. 

Akaryakıt zammı, araç trafiğini  azaltsa da bu süreçte toplu taşımalara ve taksilere de ciddi oranda yapılan zamlarla birlikte yansıdı. 

BU GECE MOTORİN FİYATLARINA REKOR ZAM GELİYOR!

Sektör temsilcileri tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre akaryakıt fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geliyor. Motorin fiyatları birkaç haftanın ardından yeniden zamlanacak. 

Zammın asıl sebebi olarak Brent petrol fiyatlarında meydana gelen yükseliş gösteriliyor. Bu durumda gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına 40 kuruş zam gelecek. Motorine gelecek yeni zam sonrasında motorinin litre fiyatı 14 lira 20 kuruş olacak. Bu fiyat ise şimdiye kadar motorin fiyatı için belirlenen en yüksek rakam olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@