Koronavirüs salgını döneminde getirilen maske zorunluluğu büyük tartışmalara neden olmuş, milyonlarca kişiye maske takma cezası olarak para cezası kesilmişti. Pek çok kişi bu cezayı öderken bazı kişiler ise cezaya itiraz ederek ödeme yapmamıştı. 

Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart

AK Parti tarafından hazırlanarak meclise sunulan Torba Yasa ile maske takmayanlara af geleceği açıklanırken söz konusu açıklama cezayı ödeyenler içinde merak konusu oldu. Maske takma cezası kesilen ve bu cezaları ödeyen kişiler iptal edilen maske takma cezası nedeni ile kendilerine para iadesi yapılıp yapılmayacağı konusunu araştırmaya başladı. 

MASKE TAKMA CEZASI AFFI 2022 SON DAKİKA! MASKE TAKMAMA CEZASI SİLİNİYOR MU?

Yarın AK Parti tarafından TBMM komisyonuna sunulacak olan torba yasa ile pandemi cezaları affı 2022 de yer aldı. Pandemi döneminde zorunlu hale getirilen maske takma uygulamasında bu kurala uymayan kişilere para cezası kesileceği ilan edilmişti. Milyonlarca kişi söz konusu dönemde para cezası ile karşı karşıya kalırken pek çok kişi ödeme yapmadığı için cezalı duruma düşerken bazı kişiler ise faiz yükü ile karşı karşıya kalmamak adına ödeme yapmıştı. 

MASKE CEZASI ÖDEYENLER SORUYOR: MASKE TAKMAMA CEZASINI ÖDEYENLERE PARA İADESİ YAPILACAK MI?

Torba yasa ile yapılacak olan yasal düzenleme ile maske takma cezası affı getirileceği ilan ederken süreçte parasını ödeyen kişilere para iadesi yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Para iadesi konusunun yarın torba yasa maddelerinin açıklanması ile belli olacağı belirtiliyor.