Milyonlarca Emekliye Çifte Zam! İşte 3600 Ek Gösterge Detayları

Geçtiğimiz günlerde 3600 ek gösterge hakkında talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin yüzünü güldürmeye kararlı. 2022 yılı sonuna kadar sürecek çalışmalarla memur ve memur emeklileri çifte zam alacak…

Ekonomi 29.10.2021 - 07:18 29.10.2021 - 07:18 Göksel Sarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 3600 ek gösterge hakkında talimatlar vermişti. Bunun ardından 2022 yılı sonuna kadar sürecek çalışmalardan sonra memur ve memur emeklilerinin yüzünü güldürecek gelişmeler ortaya çıktı. Ek gösterge ile ilgili olarak ilk çalışmalar öne çıkarken, 3600 ek göstergenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Milyonlarca emekliye çifte zam müjdesi veren ek gösterge çalışmaları netlik kazanmaya devam ediyor.

İkramiye ve Maaş Zammı Bir Arada

Türkiye’de milyonlarca memuru ve memur emeklisini sevindiren habere göre 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalara hız kazandırıldı. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek gösterge hakkında talimat vermesinden sonra önümüzdeki ay toplanması planlanan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında bu konu görüşülecek. Böylelikle 2022 yılı sonunda bitmesi planlanan çalışmalar kapsamında Türkiye’deki milyonlarca emekliyi sevindiren sonuçlar ortaya çıkacak.

Yapılan çalışmalar kapsamında emeklilerin hem maaşı hem de ikramiyelerine zam yapılması bekleniyor. 3600 erk gösterge hakkındaki en son ortalamalara ve verilere bakıldığında emekli maaşlarında bin TL’nin üzerinde bir artış gerçekleşiyor. Öte yandan emekli ikramiyelerindeki artış ise 36 bin TL’ye kadar yükselecek. Bu gelişmeler Türkiye’deki milyonlarca memur emeklisi vatandaşı heyecanlandırmaya yetti.

3600 Ek Göstergeden Yararlanacak Meslekler

Memur ve memur emekli maaşlarının yanı sıra sözleşmeli personelin ve kadrolu memur kapsamına alınması gibi detaylar da konuşulacak. Masada çalışmaları süren bazı mesleklerle ilgili gelişmeler vatandaşların gündeminden düşmüyor. Şef, memur, bilgisayar işletmeni gibi unvanlarda çalışanlara ek gösterge düzenlemesi yapılacak.

Polis memurları dışında emniyet müdürlerinin ve amirlerin ek göstergeleri de masaya yatırılacak. Bunlar arasında komiserler ve baş komiserler de yer alacak. Üniversite genel sekreterleri, yardımcıları ve daire başkanları da gündeme gelecek. Bölge müdürleri, bölge müdür yardımcıları ve il müdürleri de 3600 ek gösterge çalışmaları kapsamında değerlendiren unvanlar arasında gösteriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@