Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Ekim ayı ilanları için başvuru ekranı açıldı. Mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazların satışa sunulduğu yeni ilanlar kapsamında yine piyasa fiyatının nerede ise yarısının bile altına fiyatlarla hazine arazisi alma imkanı sunuldu. 

Hazine taşınmazlarının satış işlemlerinde 2 yıla kadar taksit, KDV olmadan ödeme ve emlak vergisinde 5 yıl muafiyet imkanının yanı sıra harçsız tapu fırsatları ile satışa sunulan yeni hazine arazisi, arsa ve Milli Emlak'tan satılık tarlalar için başvurular başladı. İşte yeni ilanlar...

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSALAR VE HAZİNE ARAZİSİ LİSTESİ! 

Hazine arazilerinin satışı konusunda Milli Emlak tarafından beklenen Ekim ayı ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Türkiye'nin 29 ilinde başvuru ekranı açılırken ihale tarihleri duyuruldu. Yayımlanan ilanlar kapsamında sadece bin TL peşinat ödeyen kişilerin 23 ay taksitle arsa almalarının önü açıldı. 

Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek

hazine 1

Yayımlanan Milli Emlak satılık hazine arazileri haritası ve listesi ile Ekim ayının ilk döneminde 29 ilde yer alan toplam 701 arsa satışa sunulmuş oldu. Satışa sunulan arsalar için her bir ilanın detay bölümünde arsanın satışa sunulacağı ihale tarihi ile satışa yetkiil olan milli emlak şefliği / müdürlüğü bilgilerine yer verildi. 

arsa 1

Arsa fiyatlarında 3 bin liradan başlayan rakamlar sunulurken Erzincan'ın Kamah ilçesinde yer alan 588 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı 7 bin 700 TL olarak ilan edilirken bin TL peşinat ödeyen bir kişi geriye kalan 6 bin 100 TL için 24 ay taksitle ödeme yapmak istemesi durumunda aylık 254 TL taksit ödeyerek arsa sahibi olacak. Bu arsaların satışı için aynı zamanda arsayı satın alan kişilere 5 sene emlak vergisi muafiyeti hakkı tanınacak.