MEB Açıkladı! 6 Bin Kişi İşe Alınacak! Destek Personeli Alım İlan Yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı binlerce kişiyi işe alacak! Devlet memuru olma şansı doğdu.

Ekonomi 10.10.2021 - 11:15 10.10.2021 - 11:16 Göksel Sarı

Milli Eğitim Bakanlığı işe alım ilanları paylaştı. Yıl sonuna doğru alımların sıklaştıran bakanlıklara MEB de eklenmiş oldu. Yayınlanan ilana göre 6 bin kişi istihdam edilecek. Yapılacak alımlar ile devlet memuru olma şansı yakalayan adaylar başvuru tarihlerini merak etmeye başladı.

Aşçı,Aşçı Yardımcısı ve Fizyoterapist Atamaları Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, merkez ve taşra teşkilatlarında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279 aşçı yardımcısı olmak üzere toplamda 5 bin 872  kişi destek personeli olarak bakanlık bünyesinde işe alınacak. Bu pozisyonlara yapılacak alımlar ile kamu personeli alımlarına daa j-hız verilmiş oluç Son günlerde bir çok bakanlık ve diğer kamu kurumları İŞKUR üzerinden veya kendi resmimi sitelerinden işe alım ilanlarını yayınlamaya başladı.

Başvuru Tarihi Açıklandı

Başvuru tarihlerini de açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Ekim 2021 Pazartesi gününde başlayacak olan başvuruların 5 Kasım 2011 Cuma günü saat 23.59’a kadar devam edeceğini duyurdu. Başvurular ise e-Devlet üzerinden de yapılacak.Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi kariyer kapısı platformu üzerinden de başvuru kabulü gerçekleştirilecek. Başvuracak adaylar istenilen belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü seçecek. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asılları da kurumlar tarafına istenebilecek. İl ve ilçe eğitim müdürlüklerin onaylama işlemi sırasında dikkat ettikleri hususlardan birisi ise, adayların tek bir pozisyon için başvuru yapmış olmaları. Birden fazla pozisyon için başvuran adayların başvuruları dikkate alınmayacak. Başvurular değerlendirildikten sonra adaylara bilgilendirmeler 12 Kasım’da yapılacak.

Valilikler Tebliğ Edecek

Atamaları gerçekleşen adaylara valilikler tarafından tebliğ işlemi yapılacak. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinden göreve başlamak üzer atandıklara il milli eğitim müddürlüklerine istenilen belgeler ile beraber başvurularda bulunacak olan adaylar, daha sonra görev yerlerinde işlerine başlayabilecek. Ataması yapılan adaylar devlet memuru kapsamında çalıştırılacak.