Bartın'ın Amasra ilçesinde yaşanan grizu patlaması sonrasında maden ocağında göçük meydana geldiği açıklandı. Bartın Valisi Nurtaç Arslan, olay yerinden son dakika açıklaması yaparak göçük sonrası kurtarma çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

BARTIN AMASRA PATLAMA: GİRUZU PATLAMASI HANGİ MADENDE OLDU?

Konu hakkında açıklama yapan Bartın Valisi Nurtaç Arslan TTK Amasra Müessese Müdürlüğünde meydana geldiği açıklanırken söz konusu patlamanın nedeni konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Vali Arslan yaptığı açıklamasında patlamanın madenin 300 kotunda yaşandığını belirterek göçük altında 49 işçi kaldığını duyurdu. 

AFAD ise patlamanın nedeninin trafo olduğunu duyurdu. Göçük altından çıkan bir işçi ise "Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz- duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi" diyerek kendi imkanları ile çıktığını söyledi. 

20 Ekim perşembe A 101 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı! Televizyondan telefona, yazıcıdan buzdolabına hepsi çok ucuz! 20 Ekim perşembe A 101 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı! Televizyondan telefona, yazıcıdan buzdolabına hepsi çok ucuz!

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı ise patlama nedeni hakkında soruşturma başlatırken soruşturmanın sonucunun kamuoyuna açıklanacağı belirtildi. Göçükten şimdiye kadar 8 işçinin ise kendi imkanı ile çıktığı öğrenildi.