Maaşınızın 45 Katına Kadar Kredi! Ziraat Bankası Limitleri Zorluyor! Üstelik Faiz Oranı Çok Uygun!

Ziraat Bankası ihtiyaç kredilerinde limitleri zorluyor. çalışanlara sevindirici haber geldi

Kredi 06.10.2021 - 14:17 06.10.2021 - 14:17 Göksel Sarı

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası kendi bütçesini arttırdıkça vatandaşlara sağladığı kredi limitlerinde de arttırıma gitmekten çekinmiyor. Çoğu tüketici ihtiyaç kredisi kullanırken limitlerin kendi ihtiyaçlarının altında kalmasında şikayetçi. Borcu olan veya acil ihtiyacı tutarında kredi kullanmak isteyen kişiler bankaların kapısını çalıyor. Ancak izin verilen kredi miktarları çoğu zaman vatandaşlar açısından hayal kırıklığı oluyor.

Maaşın 45 Katına Kadar Kredi

Gelirlerini beyan etmelerine rağmen 50 bin lira civarında kredi kullanımına izin verilen kişiler daha fazla olan nakit ihtiyaçları için sıkıntılar yaşamaya başlıyor. Bu durumu fark eden Ziraat Bankası, çözüm üretmekte gecikmedi. Ziraat Bankası tarafından yapılan duyuruya göre vatandaşlara verilen kredi limitlerinde esneklikler sağlanacak. Buna göre ise  çalışan bir  kişinin  maaşının 45 katına kadar kredi kullanımına onay verilecek. Uygun faiz oranları kullandırılacak krediler için başvurular başladı.

Gelir Beyanı Yeterli

Kefil veya ipotek istemeyen krediler için mobil bankacılık, internet bankacılığı ve fiziki şubelerden başvuru yapmak mümkün. Maaş bordrosu veya aylık gelir durumunuzu gösteren bir belge ve kimlik kartınız ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Yapılan başvuruların değerlendirilmeleri aynı gün içerisinde yapılarak kreedi miktarları hesaplara yatırılmaya başlanıyor.

Ziraat Bankası kredi paketi ile alın ama istediği miktarda krediye ulaşamayan kişileri kendi bünyesinde toplayarak müşteri tabanını ve toplumdaki ulaştığı kişi sayısını arttırmak istiyor. Bu kredi kampanyası şe gelir durumunu beyan eden tüketici maaşının 45 katına kadar kredi kullanarak acil olan ödemeleri için finans kaynağı elde ediyor.

Faiz Oranı Belli Oldu

Ziraat Bankası’nın bu kredi paketinde vade durumu ise 50 bin liraya kadar olan kredilerde 36 ay iken 50 bin lira ve üzeri krediler için 24 ay olarak belirtilmiş durum da. Bu kart ile beraber yararlanılacak avantajlardan birisi ise acil ihtiyacını karşılayan ve biraz birikim yaprak kredi ödemesine başlamak isteyen kişiler için ilk 3 ay ödeme yapmadan kredi kullanım kolaylığı saplanmış durumda. Kredinin faiz oranı ise yüzde 1.55 olarak belirlendi