Kripto Piyasalar Sert Düşüşte! Bitcoin ve Ethereum Ne Kadar Oldu? Yeniden Yükselecek Mi?

Geçtiğimiz ay tarihi rekorlar kıran kripto para piyasaları Kasım ayında adeta çakıldı. Özellikle Bitcoin'de yaşanan sert düşüşler yatırımcıları endişelendiriyor. İşte kripto piyasalarda son durum…

Finans 20.11.2021 - 23:21 20.11.2021 - 23:21 Serhat Karaman

Kripto para piyasalarında son dönemde yaşanan olumlu yükselişler yerini umutsuzluğa bırakmış gibi görünüyor. Özellikle Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda 69 bin dolar seviyesine kadar gelerek buradan sert düşmesi birçok yatırımcı için felaketle sonuçlandı. Bir haftalık sürede %20 seviyelerinde değer kaybeden Bitcoin 55 bin dolarlara kadar gerilemişti. 20 Kasım Cumartesi itibariyle ise Bitcoin’inde nispeten bir yükseliş görülse de düşüş eğiliminin devam edeceği düşünülüyor. Kripto piyasasının gümüşü olarak tanımlanan Ethereum ise BTC ile benzer bir seyir izleyerek, rekorunun ardından 4 bin doların altına kadar geriledi.

ABD ve Çin’den Gelen Haberler Kripto Piyasaları Altüst Etti

Bitcoin’in hafta kapanışını aylık yüzde 7 seviyelerinde bir zararla kapatmasının ardından piyasalarda endişeli bekleyiş sürüyor. Öte yandan Ethereum’da da 4 bin 860 dolar seviyelerinin görülmesinin ardından tarihi rekordan sonra 4 bin doların altına gerilemesi korku yarattı.

Kripto para piyasalarında negatif yönlü hareketlerin temel nedeni ise ABD ve Çin’in kripto varlıklara ilişkin aldığı yeni kararlar gösteriliyor. Çin’in kripto para madenciliğini durdurmaya yönelik attığı adımların yanı sıra, ABD’de ise Başkan Joe Biden’ın imzaladığı yeni tasarı piyasalarda birçok olumsuzluk yaşanmasına neden olduğu ifade ediliyor.

Kriptoda Düşüş Devam Edebilir

Kripto para piyasalarının en güçlü iki oyuncusu olarak gösterilen Bitcoin ve Ethereum sert düşüşlerinin ardından yatırımcıların yeni dönemde piyasalarda ne gibi bir yönelim olacağı konusunda merak uyandırmaya başladı. Bitcoin 4 haftanın ilk negatif yönlü kapanışını yapmasının ardından yeni güne nispeten toparlanma eğilimi içinde başlamasına karşın hala düşüş trendi devam ediyor.

58 bin dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’i, 4 bin 300 dolar seviyeleriyle Ethereum izlemeye devam ediyor. Öte yandan piyasa uzmanları tarafından söz konusu düşüşlerin önümüzdeki haftalarda da devam etmesi beklendiği ifade edildi. Dünya genelinde son dönemde yatırım için en çok tercih edilen iki kripto paranın sert düşüş yaşamasında hükümetlerin politikalarının etkili olduğu ifade ediliyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından Bitcoin 58 bin dolar seviyesinden işlem görürken, Ethereum ise 4 bin 300 dolar seviyelerine geriledi. Popüler altcoinlerden Dogecoin ise 0,23 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@