Kripto Paraların Gözü Kulağı ABD'den Gelecek Haberlerde! Bitcoin ve Etehereum'da ise Sert Düşüş Devam Ediyor!

Yeniden 39 bin dolar bandına gerileyen Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların gözü yeni haftada ABD’den gelecek haberlerde. İşte detaylar…

Finans 21.02.2022 - 17:26 21.02.2022 - 17:26 Serhat Karaman

Kripto para piyasalarında yaşanan sert fiyat dalgalanmaları yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde piyasa değeri en büyük iki varlık olan Bitcoin ve Ethereum’un sert düşüş yaşaması dikkat çekiyor. 

21 Şubat haftasında ise ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto paralar ve merkez bankası dijital para birimlerini de kapsayan yeni bir kararnameye imza atması bekleniyor. Öte yandan kripto dahil birçok piyasada etkisi görülen Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimde de son durum hafta boyunca yakından takip edilecek. 

Kripto Paralarda Son Durum Korkutuyor!

2022 yılında kripto yatırımcıları büyük bir endişe yaşamaya devam ediyor. 2022 yılının şuana kadar son derece olumsuz geçtiğine işaret eden uzmanlar, Bitcoin’in geçtiğimiz Kasım ayında 68,789 dolar seviyesine kadar ilerleyerek tarihi bir zirveyi gördüğü aktarıldı.

Bitcoin’in 100 bin dolarlık psikolojik sınıra ne zaman ulaşılacağı merak edilirken yaşanan son düşüşle beraber yeniden 40 bin dolar seviyesinin altına düşüldü. Ethereum ise benzer şekilde aşağı yönlü hareketini sert bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Yatırımcılar ise piyasalarda yaşanacak yeni olumlu gelişmelerin ne zaman fiyatları etkileyeceğini merak etmeye başladılar. 

Bitcoin Ne Kadar Düşecek?

Haber

Bitcoin fiyatı dolar bazında yeniden düşüş eğilimi içine girdi. 21 Şubat Pazartesi itibariyle yeni haftada ABD’den gelecek haberler beklenirken 39 bin 370 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bir süre 40 bin dolar seviyelerini test ettikten sonra yeniden bu seviyenin altına gerileyen Bitcoin’de düşüş eğiliminin ise ne kadar süreceği bilinmiyor. 

Ethereum Kaç Dolar? 

Ethereum (ETH) piyasalarda sert hareketi ile yatırımcısının endişelenmesine neden olmaya devam ediyor. 21 Şubat Pazartesi itibariyle güne 2 bin 745 dolar seviyesinden başlayan Ethereum, Bitcoin ile benzer bir hareket takip etmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Biden’in bu hafta vereceği yeni kararlar kripto para piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Piyasalarda söz konusu karar sonrasında en yönde bir etkinin görüleceği ise yakından izlenecek. 

‘’Haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığı/tavsiyesini yetkili kuruluşlar yapar. Haberkredi.net’in haber kaynağı uzmanların yorumlarıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@