Pandemi döneminde yaşadığı yükseliş ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve yatırımcısının yüzünü güldüren kripto paralar FED'in başlattığı parasal sıkılaşma politikasından en olumsuz etkilenen yatırım araçları arasında yer almıştı. Bitcoin'de yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken 20 bin dolarını her aştığında bir engel ile karşılaşan kripto paralarda tarih bir kere daha tekerrür etti. 

İlk olarak Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasasının onaylanması ile dalgalanan kripto para piyasaları bu seferde kripto madenciliğin gözde ülkelerinden biri olan Kazakistan'da onaylanan kripto para yasası ile yara aldı. Yasa tasarısının onaylanması kripto paralarda dalgalanma yaşanmasına neden olurken düşüş etkisi ile 19 bin doları bir kere daha test edildi. 

BİTCOİN'DE SON DURUM NE, 1 BİTCOİN KAÇ TL OLDU?

İşlem payı ile dünyanın en büyük kripto para birimi unvanına sahip olan Bitcoin bir kere daha düşüş etkisi altına girdi. Bitcoin'de yaşanan dalgalanma etkisi ile 19 bin doları test edilirken 1 BTC güne 149 bin dolar sınırının hemen üzerinde 19 bin 96 dolar seviyesinden başlangıç yaptı. Dolarda yaşanan dalgalanma ve FED'in sert faiz artırımları kripto paraların üzerinde düşüş baskısı yaratmaya devam ediyor. 

bitcoin kaç dolar

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

Bitcoin konusunda ekonomistler de ikiye ayrılırken FED'in agresif faiz artırımları ile resesyon riskinin yükseldiğini belirten bazı isimler bu sürecin kripto paralara yansıyacağını iddia ederken bazı isimler ise kripto paraların yükselişine ülkelerin merkez bankaları tarafından izin verilmeyeceği tezini savunuyorlar.