Ziraat Bankası Yüzde 1,25 Faiz Oranıyla 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Sevinçle Karşılandı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası Yüzde 1,25 Faiz Oranıyla 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Sevinçle Karşılandı

KREDİ

27 Kasım 2020 Cuma 10:54:52

Ziraat Bankası Yüzde 1,25 Faiz Oranıyla 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Sevinçle Karşılandı

Lider kamu bankası Ziraat Bankası kasım ayı son haftası itibariyle vatandaşlarımıza düşük faizli konut kredisi imkanı sunuyor. Yüzde 1,25 faiz oranlarından başlayarak 180 ay(15yıl) vadeli konut kredisi imkanı sunuluyor. Ziraat Bankası yeni kampanyası sevinçle karşılandı.

Ziraat Bankası’nı kullanan vatandaşlarımız için görülmemiş bir fırsat geldi! Çok uygun faiz oranları ile konut kredisi kampanyaları başladı! İşte tüm detaylar;

Emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alan vatandaşlarımız için kamu bankası çok cazip bir kredi paketi hazırladı. Ziraat Bankası emekli maaş müşterilerine yalnızca konut kredisi konusunda değil, aynı zamanda ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanımında da büyük kolaylıklar sağlıyor. Ziraat Bankası tarafından yapılan avantajlı kredi paketi hakkında tüm merak edilenler haberimizde;

Kamu bankaları başta olmak üzere neredeyse tüm bankalar ev sahibi olma hayali kuran emekli vatandaşların finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik konut kredisi fırsatları sunuyor.

Avantajlı konut kredilerinden faydalanmak isteyen emekli vatandaşlarımız için aranan ön koşul emekli maaşlarını kredi kullanılmak istenilen bankadan almaları ve 3 yıl süre ile bu anlaşmadan vazgeçmemeleri. Bu ön koşulun sağlanması halinde Ziraat Bankası da emekli maaş müşterilerine özel olarak hazırlanmış olan avantajlı kredi paketlerinden faydalanma şansı tanıyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİLER

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan müşterilere özel bir kredi paketi hazırlandı. Bu avantajlı kredi paketi tüketicilere yönelik hazırlanmış olup otomobil ihtiyacı olanlar için taşıt kredisi, nakit para sıkıntısı çekenlerin derdine çare olacak ihtiyaç kredisi ve kira ödemekten kurtulup ev sahibi olma hayali kuran emekli vatandaşlara yönelik konut kredisini de içermekte!

İŞRE KREDİLERİN ÖZELLİKLERİ

  • Ziraat bankası aynı zamanda emekli maaşı müşterilerinin kullanımına sunduğu avantajlı kredi paketi kapsamında çok yüksek limitlerde konut kredisi kullanımına olanak sağlıyor.
  • Bankaların neredeyse tamamında satın alınması planlanan konutun ekspertiz değerinin yüzde sekseni değerinde konut kredisi kullanılmasına olanak tanınıyor. Ziraat Bankası ise bu limiti satın alınacak olan konutun yüzde doksanına yükseltmiş durumda.
  • Ziraat Bankası aynı zamanda farklı ödeme seçenekleri de sunuyor. Dileyen vatandaşlar kredi borcunu 10 yıl veya 15 yıla kadar vadesini uzatma imkanına sahip.

Faiz Oranı

Konut kredilerinden konu açıldığında herkesin aklına gelen en önemli detay ise tabii ki de geri ödenecek olan faiz oranı. Ziraat Bankası’nın emekli maaşı müşterilerine özel hazırladığı bu kredi kapsamında faiz oranı satın alınacak olan konutun sıfır veya ikinci el olmasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Sıfır konut satın almak isteyen müşteriler yüzde 1,25 ikinci el konut almak isteyenler ise yüzde 1,45 faiz oranı ile konut kredisi kullanma şansına sahipler.

İşte bu konut kredilerinden faydalanmak isteyen emekli vatandaşlarımız için hazırladığımız örnek ödeme tablosu;

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Sıfır Konutlarda;

Sıfır konut satın almak için 120 ay vade ile 100 bin Türk lirası konut kredisi kullanmak isteyen bir vatandaş yüzde 1,25 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Bu durumda aylık ödenecek olan taksit tutarı 1613 Türk lirası olacaktır. Yıllık maliyet ise yüzde 16,4827’ye tekabül eder.

Sıfır konut satın almak için 180 ay vade ile 100 bin Türk lirası konut kredisi kullanmak isteyen bir vatandaş yüzde 1,45 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Bu durumda aylık ödenecek olan taksit tutarı 1567 Türk lirası olacaktır. Yıllık maliyet ise yüzde 19,2044’e tekabül eder.

İkinci el konutlarda;

İkinci el konut satın almak için 120 ay vade ile 100 bin Türk lirası konut kredisi kullanmak isteyen bir vatandaş yüzde 1,35 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Bu durumda aylık ödenecek olan taksit tutarı 1688 Türk lirası olacaktır. Yıllık maliyet ise yüzde 17,8805’e tekabül eder.

İkinci el konut satın almak için 180 ay vade ile 100 bin Türk lirası konut kredisi kullanmak isteyen bir vatandaş yüzde 1,45 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Bu durumda aylık ödenecek olan taksit tutarı 1567 Türk lirası olacaktır. Yıllık maliyet ise yüzde 19,2044’e tekabül eder.

Konut kredisi kullanımlarında süre ve miktar fark etmeksizin 500 Türk lirası kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı