Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Nedir? Aile ve Akrabalara Özel Kredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Nedir? Aile ve Akrabalara Özel Kredi

KREDİ

30 Eylül 2020 Çarşamba 14:12:33

Son Güncelleme: 30/09/2020 00:34:47

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Nedir? Aile ve Akrabalara Özel Kredi

Tek başına ev alamayan vatandaşlar için Ziraat Bankası tarafından ortak konut kredisi alma imkanı tanınıyor.Maksimum 5 kişi ile ortak olup yatırım amacıyla ev almak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası’ndan ortak konut kredisini toplulukla birlikte alıp bireysel olarak ödeyebiliyorlar. Ortak Konut Kredisi; düşük faiz, yüksek vade ve uygun ödeme planları ile vatandaşların dikkatini çekti. Sizin için bu kredinin tüm detaylarını araştırdık.

Gayrimenkul fiyatlarının giderek artması ile birlikte vatandaşlar için uygun fiyata ev almak neredeyse imkansız hale geldi. Geçtiğimiz aylarda faiz kararlarını yükseltme kararı alan bankalar sayesinde de kredi ile ev satın almak giderek zorlaştı. Ziraat Bankası oluşturduğu Ortak Konut Kredisi, 5 kişinin ortak olarak ev satın alabilmesi için fırsat tanıyor. Uygun faizli ve yüksek vadeli konut kredisine çok düşük taksitlerle sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Nedir?

En az 2 kişi en fazla 5 kişinin ortak olarak yatırım amacıyla satın alacağı evler için; Ziraat Bankası, Ortak Konut Kredisi imkanı tanıyor. Ortak bulunan bu kişilerle birlikte, Ziraat Bankası tarafından oluşturulan tek kredi altında ev almak mümkün oluyor. Bu kredi ister ortaklardan biri ister tüm kişiler tarafından kullanılabilir.Krediye dahil olan her ortak kendisine düşen miktarı ödeyerek kredi borcunu tamamlar.

Ortak Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat Bank tarafından müşterilere sunulan Ortak Konut Kredisi, düzenli geliri olan en az 2, en fazla 5 kişinin toplu bir şekilde konut alımları için verilir. Bu krediyi ortaklardan biri, birkaçı veya tümü kullanılabilir. 500 bin liraya kadar ekspertiz değeri olan evler için ekspertiz değerinin %90’ına kadar kredi kullanılabilir. Ekspertiz değeri 500 bin liranın üzerinde olan konutlarda ise ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabilir.

Bankanın sunduğu ortak konut kredisini cazip kılan detay ise maliyet oranlarıdır. banka tarafından Eylül ayı sonu itibariyle müşterilere uygulanacak konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29’dur. Bununla birlikte, vatandaşlar 180 aya varan vadelerle kredi kullanabilecek.

Ortak konut kredisi ile alınmaya karar verilen gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Ziraat Bankası şubeleri tarafından gerekli görülürse ek teminat da istenebilir.

Son olarak, Ziraat Bankası bireysel kredi kullanan müşterilerine konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası ürünlerini de sunmaktadır.

Ortak Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası’nın oluşturduğu ortak konut kredisine banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken ortak olacak kişilerin de şubeye gelmesi gerekmektedir. Başvuru esnasında banka tarafından takip edilecek evrakların hazır olması gerekir.

Ortak Konut Kredisi İçin İstenen Belgeler

  • Kredi başvuruformu
  • Kişilerin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi
  • Serbest Meslek Mensubu olan kişiler için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğu şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • Ortak bir şekilde satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı