Ziraat Bankası faizsiz konut kredisi başvuruları başladı! Herkes başvuru yapabilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası faizsiz konut kredisi başvuruları başladı! Herkes başvuru yapabilecek

KREDİ

24 Ekim 2020 Cumartesi 16:12:17

Son Güncelleme: 24/10/2020 14:53:28

Ziraat Bankası faizsiz konut kredisi başvuruları başladı! Herkes başvuru yapabilecek

Kamu bankaları arasında en çok tercih edilen Ziraat Bankası, faizsiz konut kredisi kampanyasını başlattı. SGK üzerinden başvuru yapma hakkı kazanan vatandaşlarımız Ziraat Bankası üzerinden sıfır faizle konut kredisi kullanabilecekler. Peki, faizsiz kredi başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar ve başvuru süreci nasıl ilerliyor?

Toplu Konut İdaresi vatandaşlarımız için faizsiz şekilde konut ödemesi imkânı sunuyor. Peki kimler başvurabilir? Kredi miktarı ne kadar? Başvuru koşulları neler?

Vatandaşlarımız düşük faizli kredi dönemlerinin bitmesi ile konut almaktan neredeyse vazgeçmiş durumda. Yükselen faiz oranları ve artan ev fiyatları nedeniyle birçok vatandaş hayal kırıklığı yaşıyor ve diledikleri eve kavuşamıyorlar. Fakat tam bu noktada TOKİ tarafından faizsiz kredi imkânı sunuldu. Başvuru ise oldukça kolay!

Birçok vatandaşımız faizlerin yüksek olmasından dolayı şikayetçi. En uygun kredi kampanyalarının ararlarken TOKİ’den kaçırılmayacak bir fırsat geldi. TOKİ faizsiz konut kredisi vereceğini duyurdu! TOKİ tarafından verilecek bu kredi içinse vatandaşların belirli koşulları sağlıyor olmaları gerekmekte. Peki bu koşullar neler?

Faizsiz konut kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ilk olarak SGK üzerinden hak sahibi olduklarına dair belge gerekmektedir. Peki başvuru nereye ve nasıl yapılır? İşte siz vatandaşlarımız için tüm bilmeniz gerekenleri derledik;

TOKİ faizsiz konut kredisi kampanyası dahilinde belirli şartları sağlayan vatandaşlarımız kredi desteği ile ev almalarına yardım edeceğini duyurdu. Faizsiz konut kredisi kampanyasındanyararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ise bazı kriterleri taşıyor olmaları gerekmekte. Bunlardan biri de SGK’dan alınmış hak sahipliğini gösterir belge.

TOKİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLİR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından faizsiz şekilde verilecek konut kredilerine dair yapılan açıklama ise şu şekilde;

Faizsiz konut kredisinin şehit ailelerine, maluller ile dul ve yetimlerine verileceği duyuruldu. Bu açıklamaya göre faiz kredi seçeneğinden sadece şehit aileleri, maluller, dul ve yetimler yararlanacak. Bu grupta yer alan vatandaşlarımız TOKİ tarafından faiz alımı olmadan konut kredi desteği verilecek. Fakat söz konusu malul vatandaşlar ise sadece 3713 sayılı kanun ile Terörle Mücadele kapsamına giren bireylerimiz.

TOKİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular ise oldukça basit. Öncelikle vatandaşlarımızın gerekli belgeleri toplamaları gerekmektedir.

Emekli sandıkları tarafından maaş alan şehit aileleri, terör malulleri dul ve yetimleri TOKİ tarafından verilen faizsiz kredi fırsatından yararlanabiliyorlar. Bu fırsattan yararlanmak adına ise hak sahiplerinin ilk önce Emekli Sandığı ile SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) üzerinden hak sahibi olduklarına dair belge almaları gerekmektedir.

Ardından ise eğer vatandaşlarımız Ziraat Bankası aracılığıyla bu kampanyadan yararlanmak istiyorlarsa TOKİ tarafından kendilerine verilmiş olan konut tahsis belgesi ile birlikte en yakın şubelerine başvurmaları yeterlidir.

Eğer vatandaşlarımız Ziraat Bankası dışında başka bir banka ile konut kredisi almak isterlerse şu adımları izlemeleri gerekmektedir;

  • Vatandaşlarımız aracı bankanın Ziraat Bankası olması dışında yine konut tahsis belgesi, SGK ve Emekli Sandığı’ndan alınan belgeler ile Ziraat Bankası şubelerine gitmelere gerekmektedir.
  • Fakat bu sefer vatandaşlarımızın başvuruları T.C Ziraat Bankası Bireysel Krediler Daire Başkanlığı’na iletilecek ve orda işlem tamamlanacaktır.
  • Vatandaşlarımız kredi onayları geldikten sonra ise talep etmiş oldukları banka şubesinde kendileri adına açılmış olan hesaba kredileri aktarılacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı