Ziraat Bankası Çiftçi Borç Kapatma Kredisi 2020
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası Çiftçi Borç Kapatma Kredisi 2020

KREDİ

22 Mayıs 2020 Cuma 19:10:43

Ziraat Bankası Çiftçi Borç Kapatma Kredisi 2020

Çiftçilerimizin artan borç yükünü ortadan kaldırmak için Ziraat Bankası yeni borç kapatma kredisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Çiftçilerimiz elektrik ve su borçları için sabit faizli kredi kullanabilecek ve borçlarını kolayca kapatabilecekler. 36 ay vadeli kredi başvurusu için Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf çiftçilerimizin merak ettiği soruları yanıtladı.

Ziraat Bankası’ndan çiftçilere özel yeni bir kredi, düzenlemesi geliyor. Ziraat Bankası çiftçilerin birikmiş tarımsal elektrik ve su borçlarını kolayca ödemeleri için yeni bir kredi düzenlemesine gidiyor.

Ziraat Bankası çiftçilerin birikmiş olan tarımsal elektrik ve su borçları için sabit faizli ve 36 ay vade imkanına sahip yeni bir kredi düzenlemesini hayata geçirdi. Korona virüs salgınından halkın her kesimi ekonomik anlamda etkilenmiş durumda. Bankalar ise üreticinin yanında durmak için onlara kolaylık sağlamak adına birçok destek kredisini hayata geçirdi. Ziraat bankası ise çiftçiler için yeni bir kredi düzenlemesini hayata geçirdi. Yeni kredi düzenlemesi ile halen tarımsal üretim yapan ve resmi aboneliği bulunan üreticilerimiz birikmiş tarımsal elektrik ve sulama borçlarını kolayca karşılayabilecek ve Ziraat Bankası’na da 36 ay vadeli olarak ödeme imkanına sahip olacak. Bu sayede bir taraftan çiftçilerimizin birikmiş olan borçlarını daha uygun bir sürede ödemelerine fırsat sağlanırken, diğer bir taraftan da tarımsal üretim çalışmalarının tökezlemeden sürdürülmesine katkı sağlanacak.

DAHA GÜVENLİ BİR ÜRETİM

Ziraat Bankası tarafından hazırlanan tarım kredisi seçeneklerinde, çiftçilerimize ait elektrik ve sulama giderlerini karşılayabilmeleri için kredi imkanları sunulacak. Fakat çiftçilerimizin ellerinde olmayan sebeplerden veya herhangi bir şekilde bu tür ödemelerini zaman zaman aksatmaları elektrik ve sulama borçlarının birikmesine sebebiyet vermekte. Bu da geciken ya da ödenmeyen borçlar sebebiyle su kullanımının yasal olarak engellenmesine ve üretimde aksaklıklara sebep verebiliyor.
Ziraat Bankası tarafından hazırlanan yeni kredi düzenlemesi ile amaç ile tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini devam ettirmek ve bu salgın sebebiyle tarımsal güvenliliğin daha da önem kazandığı süreçte, Türkiye’de tarımsal üretimin bu tarz sebeplerle aksaklığa uğramaması ve çiftçilerimizin birikmiş olan tarımsal elektrik ve sulama borçlarının uygun bir sürece yayılarak ödenmesi amaçlanıyor.

ÇİFTÇİLERİMİZ YENİ DÜZENLENEN KREDİDEN NASIL FAYDALANACAK?

Çiftçilerimiz yeni düzenlenen krediden faydalanmak için, kendi adlarına düzenlenmiş olan elektrik ve su aboneliğinin bulunması ve tarımsal üretim faaliyetlerinin devam ediyor olması gerekmekte. Koşulları yerine getiren çiftçilerimiz ise aboneliklerinin olduğu kurumdan ya da şirketten borç kapama miktarınıbelirten bir yazı ile çalıştıkları Ziraat Bankası Şubesi’ne müracaat etmeleri gerekmekte. Bu adımdan sonra çiftçilerimiz adına kredi limiti belirlenecek. Düzenlenen kredi ise çiftçimize değil doğrudan borcun bulunduğu kuruma ya da şirkete ait hesaba aktarılarak birikmiş olan borçların ödemesi gerçekleştirilecek.

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, kredi hakkında bilgi verdikten sonra çiftçilerimizi güçlü şekilde finansal destek vermeye devam ettiklerini açıkladı. Kredi çekerken de çiftçilerin ödeme dönemlerinin hasat ve gelir elde etme dönemine uyumlu olarak belirleneceğinin de altını çizdi. Çiftçilerin aynı zamanda ne kadar geri ödeme yapılacağının da bilgisinin şubelerde verileceğini belirten Pişmaf, çiftçilerimize bu kredinin hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ve Ramazan Bayramlarını şimdiden kutladığını belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı