Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 500.000 Lira Konut Kredisi Veriyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 500.000 Lira Konut Kredisi Veriyor

KREDİ

8 Eylül 2020 Salı 16:12:34

Son Güncelleme: 08/09/2020 14:51:22

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 500.000 Lira Konut Kredisi Veriyor

Ziraat Bankası’nın yüzde 0.64 faizli konut kredisi kampanyasının sona ermesiyle birlikte vatandaşlarımız güncel faiz oranlarını merak ediyorlar. Ziraat Bankası 2020 Eylül ayı itibariyle 500 bin lira üzeri ve altındaki konut kredileri için 180 ay vade imkanı sağlıyor. Ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar ise konut kredisi imkanı sunuluyor.

Aylık 0,64 faizli konut kredisi kampanyalarının sona ermesiyle birlikte, yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar kamu bankalarının verdiği konut kredilerine yöneldi. Ziraat Bankası konut kredisi aylık faiz oranları merak konusu oldu. İşte Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası ile ilgili tüm detaylar…

Kredi faizlerinin yükselmesine rağmen ülkemizde, konut satın almak isteyen vatandaşların sayısında herhangi bir azalma olmadı. Düşük maliyetli konut kredilerinin sonlanmasının ardından vatandaşlar daha yüksek faizli kredi kullanmayı göze alıyor ve öncelikle kamu bankaları tarafından verilen konut kredilerini tercih ediyor.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası, konut kredisi kapsamında, başvuru yapan müşterilere 180 aya varan vade imkanı sunuyor. Ekspertiz değeri 500 bin liranın altında olan konutlar için ekspertiz değerinin %90’ı kadar konut kredisi veriliyor. ekspertiz değeri 500 bin liranın üzerinde olan konutlar için ise ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar konut kredisi veriliyor.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Düşük maliyete sahip konut kredisi kampanyalarının sona ermesi ile birlikte Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredisi şu anki piyasa şartlarına göre düşük faizli olarak değerlendiriliyor. 180 ay vadeli konut kredisi kullanan müşterilere Ziraat Bankası tarafından aylık yüzde 1,09 oranında kredi faizi uygulaması yapılıyor.

ZİRAAT BANKASI 200.000 TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU VE AYLIK ÖDEME MİKTARI

Ziraat Bankası’ndan 200.000 liralık ve 180 ay vadeli konut kredisini araştıran müşteriler aylık olarak ödenecek kredi taksit miktarını merak ediyorlar. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ile birlikte 180 ay vadeli 200 bin liralık konut kredisi kullanan müşteriler bankaya düzenli olarak her ay 2.541 lira kredi taksidi ödeyecekler. Bankanın verdiği bilgiye göre bu şartlar altında kredi kullanan müşterilere kredinin yıllık maliyeti yüzde 14.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

Ziraat Bankası tarafından verilecek konut kredisine, size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Mobil uygulamasından, internet bankacılığından, Ziraat Bankası web sitesi üzerinden, çağrı merkezlerine ulaşarak veya Ziraat Bankası ATM’lerinden başvuru yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Başvuru Formu,

-Başvuru yapan kişinin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,

-Başvuru yapan kişilerin çalışma durumuna göre gelir belgesi,

-Serbest Meslek Mensupu olan vatandaşlar için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,

-Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğu şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,

-Kişinin satın almak istediği konutun tapu belgesi fotokopisi,

-Bunlara ek olarak şube tarafından farklı belgeler talep edilebilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı