Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi Hesaplama (Ekim 2020)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi Hesaplama (Ekim 2020)

KREDİ

7 Ekim 2020 Çarşamba 15:12:17

Son Güncelleme: 07/10/2020 02:26:03

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi Hesaplama (Ekim 2020)

2020 Ekim ayı faiz güncellemeleri sonrasında en uygun konut kredisi veren bankalardan biri Ziraat Bankası’dır. Yeni bir ev alma hayali kuran vatandaşlarımız Ziraat Bankası konut kredilerini araştırırken, son güncellenen faiz oranlarıyla birlikte 200 bin TL kredi ayrıntılarını inceledik. İşte 200.000 TL konut kredisi için aylık taksit, geri ödenecek tutar ve faiz oranları.

Ülkemizde konutlara olan talep her geçen gün artmakta. Vatandaşlar konut alamasa da böyle büyük bir yatırım yapmadan önce ellerinden geldiğince araştırma yapıp en iyi seçeneği değerlendirmek istiyorlar. Ev alırken en önemli adımlardan biri de kredi aşaması. Ellerinde yeterli birikimi olmayan vatandaşlar bankalardan finansman desteği alarak hayallerindeki eve kavuşabiliyor. Fakat her banka çeşitli oranlarda ve faizler de kredi seçeneği sunuyor. Hal böyle olunca da vatandaşlar hangi banka en uygun faiz oranını veriyor hangi banka en uzun vadeye sahip? Hangi banka esnek ödeme planı sunuyor gibi araştırmalar yapıyor.

Türkiye’de konut almak isteyen vatandaşlarımızın sayısı son dönemler de artarken aynı zaman da konut kredileri de hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Vatandaşlar konut kredisi kampanyalarından kendilerine en uygun olanı seçmeye çalışıyorlar. Peki kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nın konut kredisi nasıl? Ödeme planı ne? Faiz oranı kaç?

Türkiye’de son zamanlar da düşük faizli kredilerin etkisiyle konut alım satımında oldukça ciddi artışlar meydana geldi. Ancak düşük maliyetli krediler Merkez Bankası’nın faiz kararları ve kur etkisiyle sona erdi. Ekonomik sebeplerden dolayı faizler tekrardan yükselmeye başladı. Bu sebeple de vatandaşlar en uygun faizli kredi arayışlarına tekrardan döndü.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI

Ziraat Bankası da konut kredisini arttıran diğer bankalardan bir tanesi. Ziraat Bankası müşterilerine ise verdiği kredilerde vade oranını 180 aya kadar uzatabiliyor. Bugün Ziraat Bankası’ndan kredi alan vatandaşlar kredilerinin geri ödemesini 15 yıla kadar çıkarabiliyor.

Ziraat Bankası tarafından yapılan konut kredisi kampanyasında açıklamalara göre ekspertiz değerlendirilmesi sonucu değeri 500 bin Türk lirasının altında olan konutlarda değerinin %90’u kadar, ekspertiz değeri 500 bin Türk lirasının üstünde olan konutlarda ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut finansmanı sunulmakta.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ ÖDEME PLANI!

Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasından yararlanarak 180 ay vade ile vatandaşlarımız 200 bin Türk lirasına başvurabilirler. Bu konut finansmanını tercih eden vatandaşlarımız ise bankaya her ay düzenli olarak 2 bin 865 Türk lirası ödeme yapmak zorundalar. Geri ödenecek toplam tutar: 515.739,60 TL şeklindedir.

15 yıl boyunca devam edecek bu kredi de müşterilerimizin yıllık %16 olan faiz oranını göze almaları gerekiyor. Aylık faiz oranı ise yüzde 1,29 olarak belirlenmiştir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı