Yüzde 0.99 Faiz Oranıyla Borç Kapatma Kredisi Kullanabilirsiniz! Borç Transferi ve Kredi Erteleme
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yüzde 0.99 Faiz Oranıyla Borç Kapatma Kredisi Kullanabilirsiniz! Borç Transferi ve Kredi Erteleme

KREDİ

25 Ekim 2020 Pazar 15:15:22

Son Güncelleme: 25/10/2020 15:08:07

Yüzde 0.99 Faiz Oranıyla Borç Kapatma Kredisi Kullanabilirsiniz! Borç Transferi ve Kredi Erteleme

Farklı bankalardan kredi borcu olan vatandaşlara bütün borçlarını tek çatı altında toplama imkanı veren bankalar düşük faiz oranlarıyla borç transfer kredisi veriyor. Pandemi döneminde maddi olarak zorlanan vatandaşlara bazı bankalar borçlarına erteleme imkanı verirken, bazı bankalar borç kapatma kredisi ile kredilerini daha uygun şartlarda ödeme imkanı tanıyor. Uygun faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi ve borç erteleme imkanı tanıyan bankalar arasında Denizbank, Finansbank, TEB, Garanti ve Akbank yer alıyor. Sizler için borç kapatma kredisi ile ilgili tüm detayları ve bu bankaların sunduğu kampanyaları araştırdık. İşte tüm detaylar…

Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararlarının ardından bankalar kredi faiz oranlarını yüksek miktarda arttırdı. Vatandaşlar, maddi yetersizlikler ve yükselen faiz oranları nedeniyle kredi borçlarını ödemekte zorluk çekmeye başladı. Müşterilerinin yanında olmak isteyen bankalarda çeşitli borç erteleme ve kredi kapatma kampanyaları oluşturdu. Vatandaşlar ise en uygun faiz oranları borç kapatma kredisini hangi bankanın verdiğini merak etmeye başladı. Bankaların gerekli koşullarını sağlayan kişilere, borçlarını en az 3 ay erteleme veya farklı bankalardan olan kredi borçlarını tek çatıda toplama imkanı tanınıyor. Peki bu kampanyaları yapan bankalar hangileri? Borç kapatma kredisi için aranan koşullar neler? En uygun faiz oranları borç transfer kredisi veren banka hangisi? Hangi banka borçları erteliyor? İşte tüm bu sorularınızın cevabı haberimizde…

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFER KREDİSİ

QNB Finansbank, başka bankalara olan borcunu tek çatı altında toplamak isteyen vatandaşlara aylık yüzde 1.34 faiz oranıyla borç transfer kredisi imkanı tanıyor.

TEB VE GARANTİ BORÇ ERTELEME

Garanti Bankası, herhangi bir ek koşul aramadan, borçlarınızı 31 Aralık 2020 tarihine kadar erteleme fırsatı sunuyor. TEB de taşıt ve ihtiyaç kredisi kullanan ve taksitlerini ödemekte zorluk çekenmüşterilereyardımcı olmak amacıyla 3 aya kadar erteleme imkanı sundu.

Kredi ödemelerini ertelemek isteyen vatandaşların 31 Aralık’a kadar TEB şubelerine giderek veya 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezi’ni arayarak borç öteleme başvurusunda bulunması gerekmektedir.

DENİZBANK BORÇ TRANSFER KREDİSİ

DenizBank’ta, transfer kredisi faiz oranları vade sürecine göre değişiklik gösteriyor. Kısa vadeli transfer kredisi kullanan müşteriler çok düşük faiz oranlarından yararlanabiliyor. Orta ve uzun vadeli kredi kullanımında ise faiz oranı artıyor.

  • Denizbank’tan 12 ay vadeli transfer kredisi kullanan müşteriler yüzde 0.99 faiz oranından yararlanıyor.
  • 13 ile 36 ay vadeli transfer kredisi alan müşterilere ise yüzde 1.24 faiz oranı sunuluyor.

Denizbank, müşterilerine düşük faiz oranları ile birlikte 36 aya kadar vade imkanı tanıyor. Geçtiğimiz aylarda bu kredinin vade süresi 60 aya kadar uzanıyordu fakat Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yaptığı son düzenlemeyle birlikte Denizbank’ın vade süreci 36 ay ile kısıtlandı.

Denizbank transfer kredisinden sadece maaş müşterisi olan emekli vatandaşlara sunuluyor. Transfer kredisi için herhangi bir kefil şartı aranmıyor.

AKBANK BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Akbank kredi kartı borçları için borç transfer kredisi oluşturmuştur. Farklı bankalardan kredi borcu olan müşteriler bütün borçlarını Akbank bünyesinde toplayabilir. Akbank müşterilere 20 bin liraya kadar borç kapatma kredisi imkanı tanıyor. Bu kredi için uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.25’tir.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

Borç kapatma kredisi, farklı bankalardan kredi çeken vatandaşların borçlarını tek bir çatı altında toplamayı amaçlar. Borç kapatma kredisi aynı zamanda borç transfer kredisi olarak da bilinir. Farklı bankalardan kredi çekmek başlangıçta bir problem olarak gözükmese de sonrasında ödeme zorlukları yaratmaktadır. Borç kapatma kredisi aldığınız bankadan borcunuz kadar kredi çekebilir ve bu krediyi düşük faiz oranlarıyla ödeyebilirsiniz.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ İÇİN İSTENENBELGELER

Borç kapatma kredisi almanız için düzenli olarak ödeme yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer düzenli ödemede sorun yaşamışsınız ve kredi notunu düşük ise bankalar borç kapatma kredisi vermeyebilir. Yukarıdaki şartları taşıyan ve banka tarafından istenen bazı belgeleri tamamlayan kişilere borç kapatma kredisi verilir. Bankaların genel olarak borç kapatma kredisi başvurusunda istediği belgeler şunlardır;

  • Borç kapatma kredisi almak isteyen kişinin kimlik belgesi istenir.
  • Kişiye ait ikametgah belgesi veya kayıtları güncel olan son 3 aya ait sabit fatura da yeterli olacaktır.
  • Ön onay verilmemesi durumunda kişiye ait maaş bordrosu gerekmektedir.
  • Yukarıda da belirtildiği gibi gelir durumunuz iyi ve ödemelerinizi düzenli ise banka borç transfer kredisi talebinize hemen onay verecektir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı