Yapı Kredi'den Ev Almak İsteyenler Vatandaşlar İçin 120 Ay Vade Seçeneği İle Konut Kredisi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yapı Kredi’den Ev Almak İsteyenler Vatandaşlar İçin 120 Ay Vade Seçeneği İle Konut Kredisi

KREDİ

17 Aralık 2020 Perşembe 19:25:36

Son Güncelleme: 17/12/2020 19:25:56

Yapı Kredi’den Ev Almak İsteyenler Vatandaşlar İçin 120 Ay Vade Seçeneği İle Konut Kredisi

Yeni bir ev almayı düşünüyorsanız ya da yatırım amacı ile ev almayı düşünüyorsanız bu kredi tam size göre. İhtiyacınız olduğu anda hızlı bir şekilde sahip olmak için Yapı Kredi’ye gelin, konut kredinizi ise 120 aya kadar varan vade imkanları ile bu krediye siz de başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi için hızlı bir şekilde başvurabilir, internetten Yapı Kredi mobil şubeden çok kolay bir şekilde hemen başvuru yapabilirsiniz ya da size en yakın olan Yapı Kredi Şubesi’ne gidebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet ya da Mobil Şubesine TC Kimlik numaranız veya Kullanıcı Kodunuz ile rahat bir şekilde giriş yapabilirsiniz. İnternet ve Yapı Kredi Mobil Şube şifrenizi unutmanız durumunda veya yeni bir şifre oluşturmak istiyorsanız eğer, Şifre Al / Şifremi Unuttum bölümünden hızlı bir şekilde hemen şifre oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri

Maksimum vade seçeneği 120 ay bu vade imkanı ile konut kredisi kullanabilirsiniz.
Yapı Kredisi Konut kredisi için vade sonundaki azami yaş sınırı ise 70 olarak belirlenmiştir.
Taksit ödemelerinizi ise kendiniz belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.
İstediğinizde ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarlarını azaltabilirsiniz
İstediğiniz de kredinizin kalan kısmı ödemesini belirlenen tarihten önce ödemesini yapabilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.
Yatırım amaçlı ya da kredi desteksiz ev alma imkanı olmayan 2 kişi ortak bir şekilde konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.
LVT kuralları ise satın alacak olduğunuz konutun Enerji Belgesi’nin bulunup bulunmaması ve Enerji Sınıfı’na göre aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Gelir Belgesi
Son 2 aya ait olan güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış olan şirket yetkilileri tarafından imzalanmış bir maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi istenmektedir.
Serbest meslek ile uğraşan kişiler için son vergi levhasının fotokopisi
Emekli kişiler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri var ise kişinin eğer tapu ve kira kontratı fotokopisi
Elektrik, su, doğal gaz ve telefon gibi abone olunması gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içerisinde ve krediyi çekecek olan müşterinin ismine düzenlenmiş olan bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınması gerekmekte olan ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel tarihte olması durumunda bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir).
Satın alınacak olan konutun tapusunun fotokopisi
Belgelerin hepsi “Borçlu” veya varsa eğer “Kefil” için gerekli olup başvuru esasında bu belgelerin asıllarının da gösterilmesi gerekmektedir.
Konut Kredisi Başvurumu Nasıl Yapabilirim?
Kredi başvurunuzu yapikredi.com.tr web sitesinden hemen başvurabilirsiniz.
Yapı Kredi Bireysel İnternet ve Mobil Şubesinden, İnternetten ve Mobilden hemen Şubesiz Kredi’ye 7 gün 24 saat süresince başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Maliyet ve Faiz Tablosu

100 bin Türk Lirası krediyi 60 ay vade imkanı ile kullandığınızda; Aylık faiz % 1,47 olup, aylık taksit miktarı ise 2 bin 519 TL’dir.
100 bin Türk Lirası 120 ay vade seçeneği kullandığınızda; Aylık yansıtılan faiz oranı yüzde 1,52 olup, aylık Yapı Krediye ödenmesi gereken taksit tutarı ise bin 817 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı