Yapı Kredi esnek ödeme planlı 100 Bin TL konut kredisi hesaplama işlemleri
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yapı Kredi esnek ödeme planlı 100 Bin TL konut kredisi hesaplama işlemleri

KREDİ

18 Kasım 2020 Çarşamba 21:28:44

Son Güncelleme: 18/11/2020 21:29:05

Yapı Kredi esnek ödeme planlı 100 Bin TL konut kredisi hesaplama işlemleri

Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan biri olan Yapı Kredi, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için hazırladığı Konut Kredisi kampanyası ile uzun vade seçenekleri sunuyor. Esnek ödeme planları ve avantajlı faiz oranlarından yararlanarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler kampanyanın detaylarını merak ediyor.

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen müşterilere uygun faiz oranları sunan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankasıdır. 120 aya varan vade seçenekleri ve yüzde 1.48 faiz oranı sunulan konut kredisine, isterseniz en yakın Yapı Kredi şubelerine giderek, isterseniz Yapı Kredi İnternet/Mobil Şubelerine T.C. Kimlik Numaranız veya Kullanıcı Kodunuz ile giriş yaparak başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri

  • Yap KrediBankası, en fazla 120 ay vade seçeneği sunmaktadır.
  • Yapı Kredi, konut kredisi vade sonundaki azami yaşı 70 olarak belirlemiştir.
  • Müşterilere, kendi belirledikleri dönemde ve tutarlarda taksit ödemelerini yapma seçeneği verilmektedir.
  • Konut kredisi ara ödemesi yaparak, kalan taksit tutarını azaltmanın yanı sıra, müşteriler kredilerininkalan miktarını vade sürecinden önce ödeyerek konut kredisi borcunu erkenden kapatabilir.
  • Yapı Kredi, tekbaşına ev alamayan veya yatırım yapma amacıyla ev almak isteyen vatandaşlara, iki kişi ortak konut kredisi çekme fırsatı sunmaktadır.

Yapı Kredi 100 Bin TL Konut Kredisi

Yapı Kredi, 120 ay vade seçeneği seçilen, 100.000 liralık konut kredisi için yüzde 1,48 faiz oranı uygulamaktadır. Bu kredi için aylık olarak ödenmesi gereken taksit miktarı 1.786,43 liradır. 100.000 liralık kredisini 60 ay vadeli olarak ödemek isteyen vatandaşlara ise yüzde 1,43 faiz uygulanır. 60 ay vadeli kullanımda ödemeniz gereken taksit miktarı ise 2.493,87 liradır.

Bu kredi için alınacak tahsis ücreti 500 lira, ekspertiz ücreti 875 lira ve ipotek tesis ücreti 270 lira olarak belirlenmiştir. DASK sigorta primi ise yıllık 120 liradır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi Bankası’na yapacağınız konut kredisi başvurusunda,hem başvuru yapacak kişiden hem de varsa kefilden çeşitli belgeler istenmektedir. Bu belgeler;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Kişinin çalışma durumuna göre Gelir Belgesi

-Son 2 aya ait güncel maaş bordrosu veya antetli kağıda yazılıpşirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi

-Serbest meslek sahibi olan kişilerden son vergi levhasının fotokopisi

-Emekli vatandaşlar için maaş cüzdanlarının fotokopisi

-Kira geliri olan vatandaşlar için tapu ve kira kontratı fotokopisi istenmektedir.

  • Müşterinin adına düzenlenmiş ve son 3 ay içinde alınmış; telefon, elektrik, doğalgaz veya su faturası aslı veya son 3 ayda alınmış ikametgâh belgesi
  • Satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Konut Kredisi başvurularınızı; şubelere gitmeye gerek kalmadan, resmi internet sitesi üzerinden, Yapı Kredi Bireysel İnternet/Mobil Şubelerinden 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ya da Yapı Kredi Mobil’de bulunan, Krediler menüsünden “Konut Kredisi Başvurusu”mu seçip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi hakkında daha detaylı bilgi almak için çağrı merkezini arayabilir veya size en yakın Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Resmi internet sitesi üzerinden, kredinizin onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı