Vakıfbank yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi fırsatı sunuyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Vakıfbank yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi fırsatı sunuyor!

KREDİ

30 Eylül 2020 Çarşamba 22:12:03

Son Güncelleme: 30/09/2020 21:37:05

Vakıfbank yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi fırsatı sunuyor!

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, yüzde 0.88 konut kredisi faiz oranlarını açıkladı. Yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için Vakıfbank, A sınıfı verimlilik paketi kapsamında müşterilerine 0.88 oranlarından başlayan faiz imkanı sunuyor. Bu oran yüzde 0.96’ya kadar yükselebiliyor. Sizde anında başvuru yaparak yararlanabilirsiniz.

Eylül ayında yapılan düzenlemeyle birlikte bankalar konut kredisi faiz oranlarını hızlı bir şekilde yükseltmişti ve en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 olmuştu. Vakıfbank, yaptığı güncellemeyle birlikte, vatandaşlara yüzde 0.88 faiz oranı ile konut kredisi kullanma imkanı sundu. Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası sayesinde evini kentsel dönüşüm ile yenilemek isteyen vatandaşlar 120 ay vadeli ve yüzde 0.88 faiz oranıyla ev sahibi olabilecekler. Sizler için VakıfBank’ın Kentsel Dönüşüm Konut Kredilerinin inceledik. İşte tüm detaylar…

Gittikçe artan konut kredisi faiz oranları nedeniyle, ev sahibi olmak vatandaşlar için daha da zorlaşıyor. Geçtiğimiz günlerde,VakıfBank, konut kredisi paketlerinde güncelleme yaptı. VakıfBank’ınoluşturduğu kredi kampanyası vatandaşlara çok uygun faiz oranlarıyla ev sahibi olma imkanı tanıyor.

VAKIFBANK’TA EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.88 OLDU!

VakıfBank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. Bu protokol sayesinde, kentsel dönüşümü kredisi kapsamında vatandaşlara yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi alma imkanı tanıyacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ AYLIK MÜŞTERİ MALİYETLERİ

Vakıfbank, A sınıfı, B sınıfı ve Standart enerji kimlik belgesi notuna göre vatandaşlara 3 farklı tipte konut kredisi faiz oranı sunuyor.

  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi A Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında müşterilere yüzde 0.88faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi B Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında yüzde 0.92 faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi C Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında yüzde 0.96 faiz oranıuygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi A Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında müşterilere yüzde 0.88 faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi B Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında yüzde 0.92 faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi C Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında yüzde 0.96 faiz oranı uygulanıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR?

Kentsel dönüşümü desteklemek ve vatandaşı dönüşüme teşvik etmek amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pek çok farklı destekler verilmektedir. Bu destekler arasında en çok tercih edilenler kentsel dönüşüm kira yardımı ve kentsel dönüşüm konut kredisi faiz desteği programıdır.

Evi, bu yardım programı kapsamında kentsel dönüşüme giren ve riskli yapı raporu olan kişilere konut kredisi desteği sağlanmaktadır. Bununla birlikte, evini yenilemek isteyen kişilere devlet destek vermektedir.

Konut Kredisi kullanan kişilere bankalar tarafından uygulanan faizin bir kısmını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üstlenip, vatandaşın yükünü azaltmaktadır.

Kentsel dönüşüm konut kredisine VakıfBank şubeleri üzerinden başvurulur. Bu krediye başvurabilmek için konutun riskli yapı raporu olması veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen sınırlar içinde bulunması ve binanın anlaşma ile tahliye edilmesi gerekmektedir.

DEVLET NE KADAR FAİZ ORANINI KARŞILIYOR?

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı