Vakıfbank müşterilerine 3 ay kredi ve kredi kartı borcu erteleme
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Vakıfbank müşterilerine 3 ay kredi ve kredi kartı borcu erteleme

KREDİ

23 Temmuz 2020 Perşembe 08:12:51

Son Güncelleme: 23/07/2020 00:33:13

Vakıfbank müşterilerine 3 ay kredi ve kredi kartı borcu erteleme

Ekonomiye Destek Paketi kapsamında Vakıfbank müşterilerine özel yeni bir kolaylık sağlandı. Vakıfbank müşterileri kredi ve kredi kartı borçlarını 3 ay erteleyebilecekler. Erteleme işlemi nasıl yapılır sorusunu merak eden okurlarımız için ayrıntıları bir araya getirdik.

Vakıfbank, internet sitesi üzerinden borcu olan vatandaşlara müjdeyi verdi.Talepte bulunan vatandaşların Ekonomiye Destek Paketi sayesinde İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi,Taşıt Kredisi, ek hesap ve kredi kartı taksitlerini 3 ay sonraya öteleyebilecekleri belirtildi. 23 Mart’tan önce kullanılan ihtiyaç kredisi, otomobil kredisi, konut kredisi gibi taksitli kredilerde talep doğrultusunda 3 ay erteleme yapılabilecek.

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada, ek hesaplarda talep edilirse erteleme döneminden sonraki ilk ay faiz tahakkuk işlemi yapılacağı, kredi kartı ekstrelerinin 3 ay sonraki ekstreye ertelenebileceğini, taksitli kredilerin taksitlerine de 3 ay erteleme yapılabileceği ifade edildi.

23 Mart 2020’den önce kullanılan İhtiyaç, Taşıt, Konut Taksitli Kredilerinde talep edilirse taksit ödemelerini 3 ay sonraya ertelenebilecek. Erteleme sonucunda vade uzatmadan dolayı oluşacak akdi faiz, yeni ödeme planınızdaki taksitlere dağıtılacak ve Temerrüt/Gecikme Faizi alınmayacaktır. Talebinizle birlikte taksitli kredinizde oluşacak yeni ödeme planını onayladıktan sonra otomatik olarak güncelleme yapılacaktır.

İhtiyaç Kredisi/Konut Kredisi/Taşıt Kredisi taksit erteleme talebinizden sonra taksitli bireysel kredilerinizde oluşacak yeni ödeme planları, Vakıfbank Mobil veya İnternet Bankacılığında “Onay Bekleyen Sözleşme/Belgeler” menüsünde onayınıza sunulacak. Onay vermeniz durumunda erteleme işlemi gerçekleşecek.

BİREYSEL KREDİ TAKSİT ÖTELEME TALEBİ NASIL YAPILIR?

  • Bireysel kredi taksit öteleme talebinizi 0850 222 0724 numaralı çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz.
  • VakıfBank Mobil’e veya İnternet Bankacılığı’na girin. Karşınıza çıkan “Profilim” butonuna tıklayın ve “Bize Yazın” bölümüne girin. “Talep Gönder”e tıklayın. Talep konusu olarak “BİREYSEL KREDİLER”i seçin ve talep başlığı olarak“Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri”ne tıklayarak da taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz.

EK HESAP EKSTRE ÖTELEME TALEBİ NASIL YAPILIR?

  • Ek hesaplarda talep durumunda, erteleme döneminden sonraki ilk ayda faiz tahakkuk işlemi yapılacaktır.
  • Ek hesap ekstre öteleme talebinizi 0850 222 0724 numaralı çağrı merkezine bağlanarak iletebilirsiniz.
  • VakıfBank Mobil’e veya İnternet Bankacılığı’na girin. Karşınıza çıkan “Profilim” butonuna tıklayın ve “Bize Yazın” bölümüne girin. “Talep Gönder”e tıklayın. Talep konusu olarak“BİREYSEL KREDİLER”i seçin ve talep başlığı olarak“Covid-19 Ek Hesap Ekstre Erteleme Talebi”ne tıklayarak da taksit öteleme talebinizi iletebilirsiniz

KREDİ KARTI EKSTRE ERTELEME TALEBİ NASIL YAPILIR?

  • Kredi kartlarında ekstre erteleme talep edildiği takdirde tüm ekstre borcu 3 ay sonraki ekstre dönemine ertelenecektir. Kredi kartı sahiplerinin finansal koşulları onayıyla birlikte 3 aylıkekstre erteleme işlemi gerçekleştirilecektir.
  • VakıfBank Mobil’e veya İnternet Bankacılığına girin. Karşınıza çıkan “Profilim” butonuna tıklayın ve “Bize Yazın” bölümüne girin. “Talep Gönder”e tıklayın. Talep konusu olarak “KREDİ KARTLARI”nı seçin ve talep başlığı olarak “Covid-19 Kredi Kartı Ekstre Erteleme Talebi”ne tıklayarak kredi kartınız için ekstre erteleme talebindebulunabilirsiniz.
  • 0850 222 0724 numaralı çağrı merkezini arayarak veya VakıfBank şubelerine giderek talepte bulunabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı