Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını kısa süreliğine yüzde 0.88'e düşürdü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını kısa süreliğine yüzde 0.88’e düşürdü

KREDİ

2 Ekim 2020 Cuma 20:12:26

Son Güncelleme: 02/10/2020 19:05:40

Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını kısa süreliğine yüzde 0.88’e düşürdü

Kamu bankaları arasında konut kredisi için en çok tercih edilen Vakıfbank, yeni kampanyasıyla konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.88’e düşürdü. Bu oranlar yüzde 9.96 ya kadar yükselebilse de, kampanyanın kısa bir süre kalacağı ve faiz oranlarının yükselebileceği belirtildi. Sizde Vakıfbank üzerinden konut kredisi kullanarak uygun faizlerden yararlanabilirsiniz.

Kamu bankası olan Vakıfbank,%0.88 konut kredisi faiz oranlarını açıkladı. Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlarımız için Vakıfbank, A sınıfı verimlilik paketi kapsamınca müşterilerine %0.88 oranlarından başlayan faiz imkanı sağlamakta. Bu oranlar %0.88 den başlayıp %0.96’ya kadar yükselebiliyor. Sizde bu fırsattan başvuru yaparak yararlanabilirsiniz. Eylül’de  yapılan düzenleme  ile birlikte bankalar konut kredisi faiz oranlarında hızlı bir şekilde artış gözlemlenmiş ve en düşük konut kredisi faiz oranı ise %0.99 olmuştu. Vakıfbank, yaptığı güncellemeyle birlikte, vatandaşlara %0.88 faiz oranı ile konut kredisi kullanma imkanı sağlıyor. Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası ile  birlikte kentsel dönüşümle evini yenilemek isteyen vatandaşlara 120 ay vadeli ve % 0.88 faiz oranıyla ev sahibi olabilme imkanı sağlandı. İşte Vakıfbank’ın Kentsel Dönüşüm Konut Kredilerinin detaylarını sizler için inceledik

Gün geçtikçe artan konut kredisi faiz oranları nedeniyle, ev sahibi olmak vatandaşlar git gide daha daha da zorlaşıyor. Geçtiğimiz günlerde,Vakıfbank, konut kredisi paketlerinde güncelleştirme sağladı. Vakıfbank tarafından yapılan kredi kampanyası vatandaşlara oldukça uygun faiz oranlarıyla ev sahibi olma imkanı tanıyor.

VAKIFBANK’IN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI %0.88 OLDU!

Vakıfbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. İmzalanan bu protokol sayesinde, kentsel dönüşüm kredisi kapsamında vatandaşlara % 0.88 faiz oranı ile konut kredisi alma olanağı sağlanılacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ AYLIK MÜŞTERİ MALİYETLERİ ve  FAİZ ORANLAR

Vakıfbank, A sınıfı, B sınıfı ve Standart enerji kimlik belgesi notuna göre vatandaşlara 3 farklı şekilde faiz konut konut kredisi faiz oranı imkanı sunuyor.

  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi A Sınıfı Verimlilik Paketi  müşteriler için % 0.88faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi B Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında bulunan müşteriler için % 0.92 faiz oranı.
  • Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi C Sınıfı Verimlilik Paketi  müşteriler için % 96 faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi A Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında bulunan müşteriler için % 88 faiz oranı.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi B Sınıfı Verimlilik Paketi kapsamında bulunan müşteriler için %  92 faiz oranı uygulanıyor.
  • Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi C Sınıfı Verimlilik Paketi  müşteriler için % 96 faiz oranı.

PEKİ MERAK EDİLEN KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR?

Kentsel dönüşümü desteklemek ve vatandaşı dönüşüme teşvik etmek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından  pek çok destek verilen proje. Bu destekler arasında en çok tercih edilen ise  kentsel dönüşüm kira yardımı ve kentsel dönüşüm konut kredisi faiz desteği programı oluyor.

Evi, bu yardım programı kapsamı içinde kentsel dönüşüme giren ve riskli yapı raporu bulunan kişilere konut kredisi desteği sağlanılıyor. Bununla yanı sıra, evini yenilemek isteyen kişilere devlet destek vermektedir.

Konut Kredisi kullanan kişilere bankalar tarafından uygulanan faizin bir kısmını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üsleniyor ve böylece  vatandaşın yükünü bir miktar azaltıyor.

Kentsel dönüşüm konut kredisine Vakıfbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabiliyor. Bu krediye başvurabilmek  bazı şartlar bulunuyor bunlar ; konutun riskli yapı raporu olması ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca riskli alan ilan edilen sınırlar içinde bulunması ve binanın anlaşma yoluyla tahliye edilmesi gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı