Vakıfbank 0,88 ve 0,33 faiz oranıyla 120 ay vade devlet destekli konut kredisi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Vakıfbank 0,88 ve 0,33 faiz oranıyla 120 ay vade devlet destekli konut kredisi

KREDİ

21 Kasım 2020 Cumartesi 12:27:45

Son Güncelleme: 21/11/2020 13:25:52

Vakıfbank 0,88 ve 0,33 faiz oranıyla 120 ay vade devlet destekli konut kredisi

Yepyeni bir konut sahibi olmak isteyenler için Vakıfbank yeni kredi kampanyasını müşterilerinin beğenisine sundu. Yüzde 0.33 faiz oranından başlayarak vatandaşlarımıza düşük faizli konut kredisi veriliyor. Devlet destekli krediler için 120 aya kadar ise vade imkanı sunuluyor.

Vakıfbank’tan bir yenilik daha ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirecek bir haber ile geliyor. Sadece 0.88 faiz oranı ile sizde konut kredisine sahip olabilirsiniz. Üstelik 120 aya kadar varan vade imkanı ile hemen Vakıfbank’tan kredinizi çekip ev sahibi olabilirsiniz. Herkes kendi evinde oturmak  ister, özellikle bu zamanlarda kirada yaşamak çok  zordur. Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeli haber ile geldi,  kentsel dönüşüm kredisi desteği ile minimum 0.88 faiz ile kredi kullanılabiliyor. Özelliklede İzmir’de yaşanılan o kötü deprem sonrası vatandaş büyük bir telaşa kapıldı, ve evlerini yenilemeye başladı ve hasarlı evlerde yaşayan vatandaşlar kendi evlerini almak için yeni yollar aramaya başladı. Vakıfbank’ta bu güç ve zor durum için, vatandaşlara ev almaları konusunda destek olmak adına konut kredisini çıkardı. Bu noktada ise 6306 sayılı afet kanun gereğince evini kentsel dönüşüm için veren  vatandaşlar yüzde 0.88 faiz oranı ile kredi desteği kullanabilecekler.

Ancak bu krediyi kullanabilmek için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Evini kentsel dönüşüme veren vatandaşlar için faiz oranı yüzde 1,40 oranına düşüyor. Bu faiz desteği ise bakanlık tarafından geliyor. Bu kredi özellikle de kentsel dönüşüm için evini vermiş olan ve yeni evleri yapım aşamasındayken düşük faiz ile kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için geliyor.

Faiz Oran Tablosu Açıklandı

Açıklanmış olan verilere göre kentsel dönüşüm konut kredisine başvuru yapacak kişiler 3  ila 120 aya kadar olan vade imkanında faydalanabilecekler. Faiz oranı ise aylık olarak yüzde 1,40 oranında hesaplanmaktadır. Devlet faiz desteği ise aylık olarak A sınıfı verimlilik kapsamında bulunan konutlar için yüzde 0.41 oranında, B sınıfı kapsamında bulunan konutlar için  yüzde 0.37 oranında ve standart konutlar için ise yüzde 0.33 şeklindedir.

Peki, kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bu başvuruları nasıl yapılacak?

Bu krediye başvurmak isteyen vatandaşın öncelikle evi kentsel dönüşüme girmiş olmalıdır ve bir belge ile müracaat edilmelidir.  Yaşadığı ev çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından riskli olan bölgede gözükmelidir,  krediyi kullanacak olan kişi en az 12 yıldır kiracı olmalıdır ve yeni bir ev satın alacak olmalıdır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı