Türkiye Bankalar Birliği Açıkladı! 1 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Türkiye Bankalar Birliği Açıkladı! 1 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı!

KREDİ

15 Aralık 2020 Salı 23:52:55

Son Güncelleme: 15/12/2020 23:52:16

Türkiye Bankalar Birliği Açıkladı! 1 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından gelen açıklama vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü. Haziran döneminde başlatılan geri ödemesiz dönem ve düşük faizli kredilerden sonra hem faizler yükselmiş hem de ödemesiz dönem kaldırılmıştı.

Hal böyle olunca da vatandaşlarımız kredi çekerken zorlanmaya başlamıştı. Fakat Türkiye Bankalar Birliği vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek bir açıklama yaptı! TBB tarafından vatandaşlarımıza 12 ay ödemesiz dönemli olarak kredi fırsatı geliyor! İşte tüm detaylar haberimizde;

Vatandaşlarımız tarafından yazın biten kampanyalar sonrasında tekrar düşük faizli krediler ya da ötelemeli fırsatlar bekleniyordu. Beklenen fırsat ise geldi Türkiye Bankalar Birliği açıkladı. TBB tarafından verilen müjdeli haber ile en çok sıkıntıda olan esnafımız sevindi. 12 ay geri ödemesiz dönem ile vatandaşlarımız kredilerini ödemeye salgının sona erdiği zaman başlayabilecek. Böylece vatandaşlarımız geri ödeme yaparken de zorlanmayacak.

12 AY ÖDEMESİZ KREDİ FIRSATI

Düşük faiz oranları ile birlikte 1 yıl boyunca ödeme olmadan 48 ay vade fırsatı ile vatandaşlarımız kredi fırsatından yararlanabilecekler.

Ülkemizdeki bankalar geçen dönemde, Türkiye Bankalar Birliği adı altında birleşmişti. Şimdi ise TBB tarafından yeni bir açıklama geldi. Üst limit 30 milyon Türk lirası kaydıyla Turizm Destek Paketi uygulamaya başlanacak. Peki bu kredi fırsatı olanağında kimler yararlanabilir? Koşulları ve detayları sizler için derledik;

Korona virüs salgını ile birlikte ekonomik olan birçok firma sıkıntı çekiyor. Özellikle bacasız sanayi olarak bilinen Turizm sektörü oldukça zor durumda. Devletten ise Turizm Destek Paketi müjdesi gelmişti. Türkiye Bankalar Birliği ise konuya dair son dakika acıkması getirdi.

TBB tarafından yapılan açıklamada korona virüs salgını ile ortaya çıkan sıkıntıları azaltmak, turizm ve istihdam kapasiteleri ile birlikte piyasayı korumak amacıyla turizm alanında faaliyet gösteren/ göstermekte olan firmaların ücret ve kira ödemeleriyle birlikte kontrat ya da faturaya bağlı olan giderlerin, nakit desteklerinin karşılanması için Destek Paketi uygulaması hayata geçirilecektir açıklamasında bulunuldu.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklama ardından ise birçok banka kredi kampanyalarını sunmaya başladı.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

Bankalar tarafından sunulan krediler ise sabit faizli olarak belirlendi. Yıllık faiz oranı %14,5 olacakken vatandaşlarımıza 1 yıl ödemesiz dönemin yanı sıra 48 ay vade fırsatı da sunulacak.

48 Ay Vadeli 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Alacağınız Bankalar

Vatandaşlarımızsa kredilerini şu bankalar aracılığıyla alabilecek;

Kamu bankaları olan: Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası

Katılım bankaları olan: Albaraka Türk Katılım, Kuveyt Türk Katılım, Türkiye Finans Katılım, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım

Özel bankalar olan: Akbank, Denizbank, Garanti, İş Bankası, QNB Finansbank, TEB ve son olarak da Yapı Kredi

Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanan kredi desteği ise 1 Kasım 2021 tarihini geçmemek koşulu ile birlikte azami 12 ay ödemesiz toplamda ise 48 ay vade seçeneği ile vatandaşlarımıza sunulacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı