Tüm bankaların güncel ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranları (Eylül 2020)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Tüm bankaların güncel ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranları (Eylül 2020)

KREDİ

10 Eylül 2020 Perşembe 22:41:50

Son Güncelleme: 10/09/2020 22:42:23

Tüm bankaların güncel ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranları (Eylül 2020)

Kredi faiz oranları u aralar sürekli değişmekte ve bu yüzden de ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından hem kredi hem konut hem de taşıt kredileri sık sık araştırılmakta. Birçok vatandaşımız da kredi haberlerini güncel olarak takip kredi faiz oranları düştüğünde kredi kullanmayı tercih ediyor. Fırsat bekleyen vatandaşlarımız içinde bekledikleri fırsat gecikmedi. Güncellen faiz oranlarında dair ise ayrıntılar şu şekilde;

1 Haziran dönemiyle başlayan uygun faiz oranları güncellendi ve tekrardan faiz oranları yükseldi. Güz dönemiyle birlikte de kredi faizlerinde tekrardan yeni oranlar başladı. Geçen aydan bu yana incelendiğinde ise konut kredilerinde faiz oranı yıllık bazda %11,09 oranına yükseldi. İşte bankaların güncel faiz oranlarında dair detaylar;

Bazı bankalar eylül ayına dair kampanyalar sunarken bazı bankalar da yaz dönemi için uyguladığı kampanyaları uzatmayı tercih etti.

Eylül ayının ikinci haftasıyla birlikte de Vakıfbank, Ziraat, Garanti Bankası konut, taşıt ve ihtiyaç kredi oranlarını tekrar belirledi. Salgın sürecinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok bankadan çok sayıda taşıtı konut ve ihtiyaç kredisi çekilmişti.

Eylül ayına dair bankaların belirlemiş oldukları faiz oranları nelerdir? Ayrıntılar neler? Kredi faizlerinin düşüşüne dair bir açıklama geldi mi?

Kredi Faizleri Düşer mi?

Merkez Bankası tarafından her hafta yapılanaçıklamalar dikkate alındığında ise ihtiyaç kredilerin faiz oranları %18,06, taşıt kredilerinde faiz oranları %15,60 ve konut kredilerinde ise yıllık bazda faiz oranları %13,31 oranında arttı. Bu durumda ise tüm kredi faiz oranları 25 Kasım 2019 tarihinden bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Konuya dair gelen açıklamalar incelendiğinde ise kredi faizlerinin %20’nin üzerine çıkabileceği konuşulmakta.

Analistler ise kredi de frene basılmasını ön görüyor ve Bankacılık Düzenleme ve Denetle Kurumu tarafından aktif rasyonun uygulamasının bu hafta içinde kaldırılması bekleniyor.

GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası faiz oranlarına bakıldığında konut kredisi faiz oranı %1,09, taşıt kredisi %1,15 ve tüketici kredisi de %1,24 olarak belirlenmiş durumda.

Aktif Bank kredi faiz oranları ise şu şekilde; taşıt kredisi %1,15, ihtiyaç kredisi %1,24 ve sarıpanjur konut kredisi de %1,09

Garanti Bank ise faiz oranlarını şu şekilde güncelledi; taşıt kredisi %1,47, konut kredisi %1,29 sın olarak da ihtiyaç kredisi %1,44 faiz oranı olarak açıklandı.

İş Bankası ise konut kredisi için %1,15 faiz oranı, taşıt kredisi %1,20 ve ihtiyaç kredisi içinse %1,30 faiz oranı vermekte.

TEB Bankası faiz oranlarında ise konut kredisinde %1,29 sunarken ihtiyaç kredisinde %1,2 ve son olarak da taşıt kredisinde %1,26 oranlarını vermekte.

QNB Finansbank faiz oranlarını inceldiğimiz de ise ihtiyaç kredisi oranları %1,07, konut kredisi oranları %1,49, taşıt kredisi ise %1,45 oranında revize edildi.

Denizbank ise ihtiyaç. Kredisinde %1,66, konut kredisinde %1,29, tüketici kredisinde %1,66 son olarak da taşıt kredisinde %1,46 oranında faiz vermekte.

Yapı kredi ise ihtiyaç ve taşıt kredisinde %1,25 faiz oranı verirken konut kredisinde de ise %1,45 kredi oranından finansman desteği sağlamakta.

Akbank ihtiyaç kredisinde %1,57 faiz oranı verirken direkt kredi yönteminde ise %1,65 faiz oranı sunmakta. Taşıt kredisinde %1,33 faiz oranı, konut kredisinde %1,19 faiz oranı veriyor.

Ev Alacaklara En Düşük Kredi Faiz Oranı Hangi Bankadan Sağlanıyor

Ev almak isteyen vatandaşlarımıza bankalar sıfır veya ikinci ev almaları için finansman desteği sunulmakta. Ayrıca 120 ay veya 180 aya varan vade seçeneklerinden de vatandaşlarımız faydalanabiliyor.

Vakıfbank sarı panjur ile vatandaşlarımıza destek oluyor. Sıfır konut alımda %0,99 faiz oranı ve ikinci el konut alımında ise %1,05 faiz oranı sunmakta. Ayrıca 3 ay da kredi erteleme imkânı veriyor. Vatandaşlarımız dilerlerse de 180 aya kadar vade talep edebilirler.

Ziraat Bankası ise yine Vakıfbank ile aynı olarak sınıf konutlar için %0,99 faiz oranı ve 120 ay vade sunarken isteyen vatandaşlara 80 ay vade seçeneğini de %1,05 faiz oranından sunuyor.

Ziraat Bankasından 120 ay vadeli ikinci el alımları içinse kredi faiz oranları %1,05, 180 ay vade içinse bu oran %1,09’a yükselmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı