Tüm bankaların faiz oranı güncellendi! En uygun taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi hangi bankada?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Tüm bankaların faiz oranı güncellendi! En uygun taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi hangi bankada?

KREDİ

13 Eylül 2020 Pazar 16:12:57

Son Güncelleme: 13/09/2020 15:26:44

Tüm bankaların faiz oranı güncellendi! En uygun taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi hangi bankada?

Kamu ve özel bankalar olmak üzere toplamda 14 büyük banka konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını güncelledi. Acil nakit ihtiyacı olan, yeni bir araba satın alacak veya hayalini kurduğu evi satın alacak olanlar için kötü haberimiz var. Bu yazımızda tüm bankalar arasında en uygun taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını sunan bankaları ele aldık.

Acil paraya ihtiyacı olanlara araba ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bankalardan kötü haber geldi. Klasikleşmiş olan Cuma günü yapılan faiz güncellemeleri, bu Cuma da gerçekleşti. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi, TEB, ING Bank ve Denizbank gibi devlet bankaları ve özel bankalar faiz oranlarında güncelleme yaptı. Yapılan güncellemelerin ardından taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi faiz oranları yükseldi. En düşük ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 1.10 seviyesine çıkarken, ev sahibi olmak için konut kredisi çekecek vatandaşlara yansıtılacak olan faiz oranı, psikolojik eşik olarak görülen 1 barajının üstüne çıktı. Bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan tehlikeli yükseliş hız kesmeden devam ediyor.

GÜNCEL EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI 1.09!

Yapılan güncellemeden önce yüzde 1.07 faiz oranı ile birlikte en uygun ihtiyaç kredisi veren banka QNB Finansbank’ken, yeni güncellemeyle birlikte faiz oranını yüzde 1.14 olarak duyurdu. QNB Finansbank’ın faiz yükseltme kararının ardından, en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren banka yüzde 1.09 faiz oranı ile birlikte ING Bank oldu.

ING BANK İHTİYAÇ KREDİSİ

ING Bank müşteri yapılan güncellemenin ardından 10.000 lira ihtiyaç kredisine 36 ay vade ve 1.09 faiz oranıyla sahip olabilecek. Bu kredinin aylık kredi taksit ödemesi 350 lira olarak belirlendi. 36 ayın sonunda ödenmiş olacak miktar ise 12.602,52 liradır.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Kredi faiz oranlarının yükselişi ev sahibi olmak isteyen vatandaşları da vurdu. Bankalar, konut kredisi paketlerinde yüksek miktarda faiz güncellemesi yaptı.

Fakat en düşük konut kredisi faiz oranı sunan bankalar ise değişmedi. Sıfır konut almak isteyen vatandaşlara sunulan en düşük konut faiz oranı da yüzde 0.99’dur. bu faiz oranından kredi veren bankalar ise Halk Bankası ve Vakıfbank’tır. İkinci el konutlar için en uygun kredi faiz oranı ise yüzde 1.05’tir. Bu faiz oranı ile kredi imkanı sunan bankalarda Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankasıdır.

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Taşıt kredisi faiz oranlarındaki hızlı yükseliş araba satın almak isteyen vatandaşlara üzdü. Çoğu özel banka Cuma günü yaptığı faiz güncellemesi ile birlikte taşıt kredisi faiz oranlarını yükseltti.

Sıfır araçlar için uygulanan en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.15, ikinci el taşıtlar için uygulanan en düşük taşıt kredisi faiz oranı ise 1.16 oldu. Bu faiz oranlarını sunan bankalar ise Vakıfbank ve Halkbank’tır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı