Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Temel İhtiyaç Kredisi Verilmeyen Vatandaşlar için Önemli Açıklama

KREDİ

14 Mayıs 2020 Perşembe 14:59:41

Temel İhtiyaç Kredisi Verilmeyen Vatandaşlar için Önemli Açıklama

Kamu bankaları korona virüs salgını sebebiyle ekonomik istikrar kalkanı kapsamında Temel İhtiyaç Destek Kredi fırsatını müşterileri için sundu. Son dakika gelişmeler doğrultusunda Temel İhtiyaç Destek kredisi hakkında açıklama yapıldı. Kredi başvurusu yaparak takip ve senet borcu olduğu için kredi imkânı sunulmayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi.

Kamu bankaları korona virüs salgını sebebiyle ekonomik istikrar kalkanı kapsamında Temel İhtiyaç Destek Kredi fırsatını müşterileri için sundu. Son dakika gelişmeler doğrultusunda Temel İhtiyaç Destek kredisi hakkında açıklama yapıldı. Kredi başvurusu yaparak takip ve senet borcu olduğu için kredi imkânı sunulmayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi.

Ülkemizde korona virüs tedbirleri doğrultusunda yaşanan maddi imkânsızlık sebebiyle aylık hane geliri 5 bin TL’nin altında bulunan vatandaşlara büyük destek Kamu bankalarından geldi. Kamu bankaları Temel İhtiyaç Destek Kredi fırsatını müşterileri için sunmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekti. Günümüzde birçok vatandaşlar kamu bankaları ile birlikte Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım aracılığı sayesinde başvuru yapma fırsatını elde etti. Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvuru yapan bireyler 3 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz, 10 bin TL’ye varan Temel ihtiyaç destek kredi fırsatından yararlanma olanağına sahip oldu. Ancak gündemimize gelen konular arasında destek kredisi hakkında şikâyetlerin artması sonucunda kamu bankaları toplantı yaparak ortak bir açıklama da bulundu.

KAMU BANKALARINDAN TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA!

Yapılan açıklama doğrultusunda bugüne kadar yaklaşık 4,5 milyon vatandaş için 27 milyar TL Temel İhtiyaç Kredi Kullanım hakkı sunulmuştur. Başvuru yapan vatandaşların yaklaşık yüzde 86’sına ise olumlu geri dönüş yapıldığı belirtilmiştir. Aynı zamanda her vatandaş için ortalama 6 bin TL kredi kullandırıldığı belirtilmesiyle bazı vatandaşlar için 3 bin TL bazı vatandaşlar için ise 10 bin TL’ye varan kredi desteği sağlandığının açıklaması yapıldı. Başvuru yapanların yaklaşık yüzde 14’üne olumsuz yanıt verildiğini belirtilmesiyle birlikte bunun nedenlerini de şu şekilde açıklandı;

‘’Hane geliri 5.000 TL üzerinde olanlar, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan öğrenciler, devlet tarafından yapılan yardımlardan istifade edenlere Temel İhtiyaç Desteği Kredisi verilmedi. Ayrıca takip borcu bulunan, protestolu senet ile alakalı sorunu olan, senet borcu nedeniyle hukuki yaptırımlar uygulanan vatandaşlara Temel İhtiyaç Desteği Kredisi verilemedi. Bunun sebebi ise hukuki olarak buna imkân olmaması gösterildi. Edinilen bilgilere göre bu konuda çalışma başlatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kamu bankalarına bu konuda özel bir düzenleme yapması halinde Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kullanamayan bu vatandaşlara kredi kullandırılacak.’’ İfadeleri kullanıldı.

Bu doğrultuda Kamu bankaları ile BDDK arasında yapılan anlaşmalar ve toplantılar halen devam ediyor. Böylelikle bir anlaşmaya varılması durumunda kredi fırsatından yararlanamayan vatandaşlar için bu hafta içerisinde müjdeli haberin gelmesi bekleniyor.

Kredi fırsatından yararlanamayan vatandaşlar müjdeli haber beklemesi doğrultusunda birçok kişi gelecek resmi açıklamayı bekliyor. 36 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz ve 10 bin TL’ye varan kredi fırsatlarını hiçbir vatandaşımız kaçırmak istememektedir. Böylelikle gelecek müjdeli haber birçok kişi tarafından merak ediliyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
3 Yorum yapıldı

3 Yorum

 1. Serkan aktürk

  14 Mayıs 2020 at 16:59

  Vereceğiniz kredinin allah belasını versin şerefsizler kandırmaktan başka bişey değil virüs başladı kredi vereceksini 2 ay oldu virüs bitti siz daha karar vermediniz

 2. Ismail

  14 Mayıs 2020 at 21:41

  Ben işsiz kaldım yeşil kartım yok destek ihtiyaç kredisi çıkmıyor gelirimde yok ben kendime nasıl bakayım bu zor günlerde. Hani devlet vatandaşına sahip çıkıyor nerde bu devlet guremiyorum bu devleti hiç. sosyal vakıf red ediyor.
  Işsizlik maaşı red ediyor.acil ihtiyacı red ediyor.her şey red ediliyor biz kimlere baş vuralım

  • adem aras

   15 Mayıs 2020 at 14:04

   hazi ne ve maliye bakanı berat albayrak herşeyin üstesinden gelirdi hani bekliyoruz bunuda halletsin insanlar işsizlikle mücadele mi etsin yoksa gümüşleri yoksa açlıklarını 2 aydır elektiriğin kesik 3 çocuk evkira hep zenginler faydalandı bizim gibi gariban ne yiyecek

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı