Taşıt Kredisi Başvuruları Başladı! En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada? Örnek Ödeme Planı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Taşıt Kredisi Başvuruları Başladı! En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada? Örnek Ödeme Planı

KREDİ

6 Haziran 2020 Cumartesi 14:31:11

Taşıt Kredisi Başvuruları Başladı! En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada? Örnek Ödeme Planı

Koronavirüste normalleşme ile birlikte 3 Kamu Bankası tarafından Dev kredi destek kampanyası başlatıldı! İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdesini verdiği yeni kredi paketleri 3 Kamu bankası tarafından vatandaşların hizmetine sunuldu.

Koronavirüste normalleşme ile birlikte 3 Kamu Bankası tarafından Dev kredi destek kampanyası başlatıldı! İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdesini verdiği yeni kredi paketleri 3 Kamu bankası tarafından vatandaşların hizmetine sunuldu. Bu çerçevede, yeni düşük faizli ve uygun maliyetli taşıt kredileri ile otomobil almak isteyen vatandaşlar da kredi detaylarını araştırmaya başladı. Düşük faizli yeni Taşıt kredisinde başvurular 5 Haziran itibariyle başladı! Örnek ödeme planı ve tablosu ile tüm detaylar haberimizde sizlerle…

Koronavirüste normalleşme ile birlikte Kamu bankaları öncülüğünde yeni kredi destek paketleri açıklandı! Taşıt, Konut, Tatil ve Sosyal Destek kredilerinde büyük faiz indirimleri ve uygun maliyetli kredi dönemi hayata geçirilmiş oldu. Yeni kredi destek paketinde sıfır km ve ikinci el otomobil alacaklara müjdeli haber de geldi! Buna göre sıfır kilometre araçlar için taşıt kredilerinde %0,49-0,69 arasında faiz oranı uygulanacak! İkinci el otomobil için verilecek taşıt kredileri ise %0,82 faiz oranıyla kullandırılacak.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, Koronavirüste normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte, sosyal ve ekonomik hayatın tekrar canlanabilmesi için 4 yeni kredi destek müjdesini duyurdu! Daha önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da “Yeni kredi finansman desteği ile ilgili çalışmalarımız sürüyor.” açıklamasıyla duyurduğu Dev Kredi desteğiyle faiz oranları tarihi düşük seviyelere inmiş oldu! Bu süreçte yeni araç sahibi olmak isteyenler veya aracını değiştirecekler, taşıt kredilerini araştırmaya başladı! 3 Kamu bankası tarafından hayata geçirilen yeni krediler kapsamında, düşük faizli taşıt kredilerine başvurular da 5 Haziran Cuma günü itibariyle başaldı!

Sıfır ve 2. El tüm taşıt alımları için finansmanlarda özkaynak ve azami vade yasal sınırlamaları uygulanarak vatandaşa düşük faiz – uygun maliyet prensibine uygun finansman desteği sunulacak. Taşıt Finansman Paketi kapsamında, yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan otomobil alımları için sunulan taşıt kredilerinde faiz oranı %0,49-0,69 arasında değişecek. Faiz oranlarındaki değişkenlik, anlaşmalı firmalara göre belirlenecek. Taşıt Finansmanı paketinden bireysel ve kurumsal tüm müşteriler, binek veya ticari araç alımlarında yararlanabilecekler.

İkinci el otomobil alımlarında ise (Motorsiklet de dahil) binek/ticari araç ve kurumsal/bireysel müşteri farkı olmaksızın müşterilere %0,82 faiz oranıyla taşıt kredisi verilecek! Taşıt kredisinde en çok 6 aya kadar geri ödemesiz dönem ve 60 aya kadar vade seçeneği sunulacak! Taşıt finansmanlarında azami (üst) limit ise 150 bin TL olacak.

BİNEK OTOMOBİLLER İÇİN ÖRNEK ÖDEME TABLOSU!

50 Bin TL Finansman desteği için bankadan kredi çeken bir vatandaş, 6 ay geri ödemesiz dönem ve 54 ay ödeme ayları çerçevesinde 60 ayda, aylık 1.253 TL geri ödeme ile toplamda 67.647 TL ödeme yaparak borcunu kapatabilecek.

Ticari taşıt alacak bireysel ve kurumsal banka müşterileri ise 50 bin TL krediyi, 6 ay geri ödemesiz 54 ay geri ödeme yaparak aylık 1.223 TL geri ödeme ile toplamda 66.043 TL ödeme yaparak kredi borcunu bitirebilecek.

SIFIR VE İKİNCİ EL PİYASASINA ‘CAN SUYU’

Devlet Bankaları tarafından açıklanan taşıt kredisi kampanyası, Koronavirüs sürecinde büyük bir durgunluk yaşayan sıfır ve ikinci el otomobil piyasasına da can suyu olacak. Piyasa uzmanları ve hem alıcı hem de satıcılar, Kamu bankalarınca hayata geçirilen taşıt kredilerine olumlu yaklaşıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı