Son Dakika: Kamu bankaları kredi açıklamasıyla konut ve taşıt kredisi faiz oranları düşüyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son Dakika: Kamu bankaları kredi açıklamasıyla konut ve taşıt kredisi faiz oranları düşüyor

KREDİ

31 Mayıs 2020 Pazar 18:11:04

Son Dakika: Kamu bankaları kredi açıklamasıyla konut ve taşıt kredisi faiz oranları düşüyor

260 milyar liralık destek ödemelerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni destek paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Kapsamlı destek paketi içeriğinde en çok dikkat çeken maddeler kamu bankaları kredi faiz oranları oldu. Yeni destek paketi kapsamında konut ve taşıt kredisi faiz oranlarının düşürüleceği belirtildi. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası güncel faiz oranları ne kadar?

260 milyar liralık destek ödemelerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni destek paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Kapsamlı destek paketi içeriğinde en çok dikkat çeken maddeler kamu bankaları kredi fırsatları oldu. Yeni destek paketi kapsamında konut ve taşıt kredisi faiz oranlarının düşürüleceği belirtildi. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası güncel faiz oranları ne kadar?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni destek paketlerinin ayrıntılarını paylaşmaya devam ediyor. Açıklanan ayrıntılara göre yaş gruplarına göre özel tatil kredisi imkânı verilecek.
Orta gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak içinse düşük faizli konut kredi fırsatları sunulacak.

YENİ DESTEK PAKETİ

Korona salgının ekonomiye olumsuz etkileri devam ediyor. Bu olumsuz etkiyle mücadele içinse her gün yeni destek paketleri hazırlanıyor. Yeni hazırlanan destek paketlerinin de ayrıntıları Bakan Albayrak tarafından paylaşıldı. Bugüne kadar destek için toplam 260 milyar Türk lirası değerinde destek paketi açıklandı. Normalleşme süreci içinde ek çalışmalar başlatıldı. Vatandaşlara çeyiz ihtiyaçlarından tatil harcamalarına kadar birçok alanda kredi fırsatı sağlanacak.

TURİZME ÖZEL KAYNAK

Vatandaşlara destek sağlanacak kredi de aynı zaman da yerli üretimde desteklenecek. Kamu bankaları yürüttüğü çalışmalar kapsamında düşük maliyetli krediler, elektronik eşyalar gibi birçok sektörde kredi imkânı sağlayacak. Turizm sektörü içinse yeni destek paketleri gündemde. Taş gruplarına özel tatil kredileri düşünülmekte. Kredi imkanları ise çalışanlar ve emekliler için ayrı ayrı kalemlerde olacak. Bu sayede turizm sektörünün kalkındırılması amaçlanmakta.

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Kamu bankaları ise vatandaşlarımız için vadeleri uzattı. Uzun vadeli konut kredisi imkanları sağlanacak. Kamu bankaları tarafından şimdiye kadar geçerli olan en düşük faizli konut kredisi fırsatları hazırlandı. Orta gelir grubuna uzun vadede ve düşük maliyetlerde konut kredisi imkanları sağlanacak. Kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank güncel faiz oranlarını hep birlikte inceleyelim.

HalkBank yeni bir konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için yüzde 0.94 faiz oranları  uygulamaktadır. 180 ay vadeli ödeme seçeneğiyle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Vakıfbank’ta aynı şekilde yüzde 0.94 faiz oranlarıyla 180 ay vade seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası’da maksimum 180 ay vade, yüzde 0.94 faiz oranları uygulamaktadır.

Kesin olmayan bilgilere göre sıfır konutlar için konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.64’e ikinci el konut kredileri için faiz oranlarının yüzde 0.74’e düşeceği iddia ediliyor. Üstelik konut kredisi ödemelerinin 1 yıl boyunca erteleneceği belirtiliyor.

Basında yer alan iddialara göre; kamu bankaları yeni konut kredisi faiz oranlarına göre en fazla 500 bin lira konut kredisi kullanılabilecek. Ek olarak yüzde 10 peşinat talep edilecek.

KAMU BANKALARI TAŞIT KREDİSİ

Türkiye’de üretilen otomobiller için kamu bankaları kampanyalar ve fırsatlar yapmıştı. Fakat yapılan imkanlar genişletiliyor. Daha uygun koşullarda vatandaşlarımız için uygun kredi imkanları sağlanacak. Güncel faiz oranlarıyla kamu bankalarının uyguladığı taşıt kredisi faiz oranlarını hep birlikte inceleyelim.

Halkbank taşıt kredisi başvurularında yüzde 0.96 faiz oranları ve 60 ay maksimum vade seçeneği sunmaktadır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank taşıt kredileri de aynı şekilde 60 ay vade ve yüzde 0.96 faiz oranları üzerinden kredi fırsatı sunmaktadırlar.

260 MİLYARLIK DESTEK VERİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, korona virüsüne karşı verilen bu ekonomik mücadele kapsamında hayata geçirilen destek paketlerinin 260 milyar Türk lirasını aştığını belirtti. Şimdiye kadar hükümet uzun vadeli İş’e Devam, Esnaf Destek ve Bireysel İhtiyaç kredi imkanları ile özellikle istihdam konusunda vatandaşların yanında oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı