Son dakika: İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? Devlet bankaları kredi faizlerini düşürdü!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son dakika: İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? Devlet bankaları kredi faizlerini düşürdü!

KREDİ

18 Temmuz 2020 Cumartesi 06:12:03

Son Güncelleme: 18/07/2020 02:03:06

Son dakika: İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? Devlet bankaları kredi faizlerini düşürdü!

2020 yılı kamu bankaları faiz oranlarının düşmesiyle birlikte vatandaşlarımız Vakıfbank, Ziraat, Halkbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım güncel faiz oranlarını merak etmekte. Düşük faizli kredi kampanyalarının başlatılmasıyla birlikte birçok vatandaşımız acil ihtiyaçlarını gidermek üzere ihtiyaç kredilerine yöneliyor. Bu yazımızda güncellenen kampanyalarla birlikte kamu bankalarının sunmuş olduğu kredi kampanyalarını inceleyeceğiz.

Kamu bankaları faizlerini düşürmeye devam ediyor. Vakıfbank, Ziraat, Halkbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım başta olmak üzere birçok banka kredi faiz oranlarını düşürdü. En düşük faizle kredi veren banka hangisi? Hangi bankalardan ihtiyaç kredisi almak daha karlı?

Temmuz 2020 dönemine dair tüm krediler;

Düşük faizli açıklanan kredi kampanyaları vatandaşlardan odlukça iğli gördü bu ilginin ardından ise konut ve otomobil almak isteyen vatandaşlarımızda yeni düşük faizli kredi imkanları açıldı. Birçok kamu bankası faiz oranları düşürdü. Neredeyse her banka haftaya faiz oranlarının düşerek başladı. İşte korona virüsü salgın dönemin, fırsata çevirip düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için Temmuz 2020 dönemine dair tüm düşük faizli kredi oranları;

Korona virüs salgınıyla ibrikten üretim ve tüketimde küresel anlamda düşüş yaşandı. Tatbikîde bu durumdan ülkemizde aynı şekilde etkilendi. Birçok vatandaş temel ihtiyaçlarına odaklandı ve geri kalan ihtiyaçlarınıötelemeye tercih etti. Bunun arından ise sektörlerde büyük yapılar meydana geldi. 1 Haziran ile birlikte yeni normalleşme sürecine adım attık ve faiz oranları da düştü. Yeni kredi paketleri de açıklandı.

1 YIL ÖTELEMELİ KONUT KREDİSİ, 6 AY ERTELEMELİ TAŞIT KREDİSİ!

Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalarla birlikte 1 Haziran itibariyle birlikte konut ve otomotivkredilerinde çok düşü faiz oranları uygulanmaya başlamış ve yeni kredi paketleri içinde hazırlıklar başlamıştı.

Kamu bankaları ikinci el konut alımlarında %0,74 faiz oranı ve 1 yıl öteleme fırsatı sunarken sıfır konutlar içinde %0,64 faiz oranları sunuldu.

Otomotivkampanyalarınabakılınca da 6 ay erteleme ile %0,49 faiz oranı vardı 0 el araçlar içinse %0,49 faiz oranı sunuldu.

VAKIF KATILIM VE ZİRAAT KATILIM BANKASI FİNANSMAN ORANLARI DÜŞTÜ!

Haftanın başlangıcıyla birlikte de Ziraat Katılım ve Vakıfbank finansman oranları indirime girdi. Vakıf Katılım bankasının konut kredisi %0,82 olarak ve taşıt kredi de %0,82 olarak güncellendi.

Ziraat Katılım ’da hemen arkasından faiz oranlarını düşürdü ve ipotekli bireysel faiz oranı %0,88 olarak değiştirildi.

KAMU BANKALARININ GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ

Tüm kamu banklarında;

Sıfır konut faizi %0,64 ve ikinci el konut faizi %0,74

Sıfır taşıt faizi %0,49 ve ikinci el taşıt faizi %0,82 olarak açıklandı.

Salgın sürecinde açıklanan sosyal hayatı destekleyen kredi faiz oranları ise %0,55.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI TEMMUZ 2020

Ziraat Bankası faiz oranları güncellendi ve Temmuz 2020 faiz oranları ise şu şekilde;

Konut kredisi faiz oranı %0,94, ihtiyaç kredisi %0,98 ve taşıt kredisi de %0,89 faiz oranıyla açıklandı. Öte yandan Ziraat Bankası maaş müşterisi emekli ve ihtiyaç kredisi oranları da güncellenerek %0,92 olarak açıklandı.

HALKBANK FAİZ ORANLARI TEMMUZ 2020

Halkbank Temmuz 2020 güncen faiz oranlarında ise konut kredisi %0,94 olarak ihtiyaç kredisi %0,98 ve son olarak taşıt kredisi oranları ise %0,89 olarak açıklandı.

Halkbank hızlı ihtiyaç kredisi kapmayasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız da faiz oranı %1,01 olan kampanyadan yararlanabilirler. Öte yandan Halkbank maaş müşterisi emekli ve ihtiyaç kredisi oranları ise %0,92 olarak güncellendi.

VAKIFBANK KREDİ ORANLARI TEMMUZ 2020

Vakıfbank konut kredisi %0,94 ve taşıt kredisi oranı %0,89 olarak açıklandı. İhtiyaç kredisi faiz oranı ise %0,86.

Vakıfbank sarı panjur konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için geçerli olan faiz oranları ise %0,89.

VAKIF KATILIM BANKASI FİNANSMAN ORANLARI TEMMUZ 2020

VakıfKatılım’da finansman pay oranlarını güncelledi. Konut finansman kâr payı oranı %0,79 olarak ihtiyaç finansman oranı %0,82 ve son olarak taşıt finansman kar payı oranı %0,82 olarak revize edildi.

DEVLET BANKALARI HANGİLERİ?

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları devlet yani kamu bankalarıdır.

Öte yandan Emlak Katılım Bankası da kamu bankası olarak geçmektedir fakat açıklanan kampanyalara eklenmemiştir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı