Sicil affı tadında kredi notu sıfır olanlara 50.000 TL kredi veren bankalar listesi yenilendi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sicil affı tadında kredi notu sıfır olanlara 50.000 TL kredi veren bankalar listesi yenilendi

KREDİ

29 Kasım 2020 Pazar 13:58:17

Son Güncelleme: 29/11/2020 13:58:38

Sicil affı tadında kredi notu sıfır olanlara 50.000 TL kredi veren bankalar listesi yenilendi

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte küresel çapta ekonomik dengeler değişti. Bu süreçte birçok vatandaşımız ise acil nakit ihtiyacı nedeniyle bankaların yolunu tutmakta. Korona sonrası Garanti BBVA, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası kredi notu sıfır olanlara kredi veriyor. 10.000 TL – 50.000 TL arasında ihtiyacınız doğrultusunda hemen başvuru yapabilirsiniz.

Nakit ihtiyacı olduğunda bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar, kredi notu sıfır olduğu için genellikle olumsuz yanıt alıyor. Kredi notu sıfır olduğu için kredi kullanamayan vatandaşlar ise “Kredi notu sıfır olana kredi veren bankalar hangileri? Kredi notum sıfır kredi alabilir miyim? Kredi notumu nasıl yükseltebilirim? Kredi alabilmem için kredi notum kaç olmalı?” gibi soruların yanıtlarını arıyorlar. Sizler için, kredi notu sıfır olan kişilere 50 bin liraya kadar kredi veren bankalara ve merak edilen tüm sorularınızın yanıtlarına haberimizde yer verdik. İşte tüm detaylar…

SİCİL AFFI BEKLEYENLERE KREDİ

GARANTİ BBVA

  • Garanti BBVA, en az 3 aylık sigortası olan vatandaşlara 40 bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır.
  • Kredi notunuz sıfırsa ve Garanti BBVA’dan kredi çekmek istiyorsanız, kimlik bilgilerinizle birlikte en yakın şubeye giderek başvurmalısınız.
  • Buna ek olarak, kredi notu sıfır olan kişiler, talep ederlerse Garanti BBVA’dan 1000 liraya kadar limiti olan kredi kartı da alabilir.

ZİRAAT BANKASI

  • Devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası, kredi notu sıfır olan ihtiyaç sahiplerine, en az 6 aylık sigortası olması şartıyla 50.000 liraya kadar kredi çekmesine imkan tanıyor.
  • Şubeden şubeye değişiklik göstermekle birlikte; bazen kefil istenebilmektedir. Kefil bulup başvuru yaparsanız yaparsanız alacağınız kredi miktarı artış gösterebiliyor.

QNB FİNANSBANK

  • QNB Finansbank, kredi notu sıfır olan kişilere; 3 aylık sigortası olması koşuluyla, kefiliyle birlikte en yakın şubeye gidip başvurursa kredi veriyor.
  • Bu kredi için belirlenen limit 10.000 liradır ve 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır.
  • Dileyen vatandaşlar düşük limitli kredi kartı da alabilmektedir.

Kredi notunuz sıfırken, yukarıda söz ettiğimiz bankalardan kredi çekip düzenli ödeme yaparsanız 3 ay içinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notu yüksek olan vatandaşlar dilediği zaman, zorlanmadan istediği kadar kredi çekebilir. Siz de onlardan biri olmak isterseniz, düşük miktarda kredi çekip düzenli ödeme yaparak kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Kredi notu nasıl belirlenir?

Kredi notunuzu; daha önce kullandığınız kredi ve kredi kartlarınızın ödemeleri, gelir gider durumunuz, şimdiye kadar yaptığınız kredi başvurularınız ve kredi kullanma yoğunluğunuz gibi etkenler belirler. Kredi notu 1 ile 1900 arasındadır. En riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak sınıflandırılmaktadır. Kredi notu 900’ün altında olan kişilere genellikle kredi verilmez. Kredi almak için en ideal not aralığı 1200 ve üstü olarak görülmektedir. Kredi notu 1500’ün üzeri olan kişiler ise rahatlıkla kredi çekebiliyor.

Kredi notum neden sıfır?

Çoğu vatandaş, daha önce kredi çekmediği ve kredi kartı kullanmadığı için kolayca kredi çekebileceğini düşünmektedir ancak bu büyük bir yanılgıdır. Kişilerin kredi notunun 0 olması, bankaların sizi tanımadığı anlamına gelir ve bankalar, mali geçmişini inceleyemedikleri vatandaşlara kredi vermekten çekinirler. Kredi notumu nasıl yükseltirim diye soracak olursanız, düzenli ödeme yapabileceğiniz limitte bir kredi kartı veya kredi sahibi olarak kısa bir sürede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim?

Bankalar, kredi çekmeyi talep eden kişilerin öncelikle kredi notuna bakmaktadır. En düşük kredi notu sıfır seviyesinden başlar. Kişinin mali performansına göre kredi notu 1850 puana kadar yükselir.

Bankadan kredi çekmek isteyen vatandaşların belirli miktarda kredi notu ortalamasına sahip olması gerekir. Kullanılmak istenen kredi türüne veya miktarına göre not ortalaması değişiklik göstermektedir. Kredi notu yüksek riskli olan kişilerin bankalardan kredi çekmeleri neredeyse imkansızdır.

Kredi notu 1300’den az olanlara kredi çıkar mı?

Kredi notu 1200 puan ile 1300 puan arasında olan vatandaşlar, kredilerinin reddedilmemesi için ipotekli kredi başvurusu yapması veya maaşından daha az miktarda kredi talebinde bulunması gerekmektedir. Kredi notu 1100 puanın altında olan vatandaşlar ise nakit teminatlı krediler dışında çoğunlukla kredi alamazlar. Sizde sicil affı beklentileri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı