SGK SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Müjde! Faizsiz kredi müjdesi geldi! İşte emekliye faizsiz kredi veren bankalar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

SGK SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Müjde! Faizsiz kredi müjdesi geldi! İşte emekliye faizsiz kredi veren bankalar

KREDİ

16 Eylül 2020 Çarşamba 13:18:06

Son Güncelleme: 16/09/2020 13:19:06

SGK SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Müjde! Faizsiz kredi müjdesi geldi! İşte emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılında bir nebze daha artmış gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz senelerde emekliler için herhangi bir şekilde faizsiz kredi veren banka listesine ulaşamıyorken 2020 yılında biraz daha fazla olacak şekilde emeklilere kredi veren bankalara ulaşabiliyoruz.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılında bir nebze daha artmış gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz senelerde emekliler için herhangi bir şekilde faizsiz kredi veren banka listesine ulaşamıyorken 2020 yılında biraz daha fazla olacak şekilde emeklilere kredi veren bankalara ulaşabiliyoruz. Kamu bankalarının başlatmış olduğu süper 4’lü kredi fırsatlarından sonra vatandaşlarımızın bir nebze daha rahat bir şekilde kredi verdikleri gündeme gelmişti. Özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve emekli olan kişilerin kamu bankaları kredi paketlerinden faydalanamayışı sonrasında güncellenen konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi gibi önemli kredilerden faydalanabilme fırsatı verilmişti. Pek çok banka emekliler için yüzde 0,10 gibi düşük faizli kredi fırsatı vermektedir. Bu fırsatların tamamı emekli vatandaşlarımızın tekrar ekonomiye can katabilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacını gütmektedir.

60 ay vadeli, yüz bin TL’ye kadar emekliye kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu kapsamda emekli kişilerin maaşlarının tam on katı değil daha fazlasını özel bankalardan alabilme fırsatı var. Eski dönemlerde emekli kişiler sadece emekli maaşlarının on katı kadar kredi kullanabiliyordu ancak artık gelen yapılanmalarla beraber emekli kişilerin de yüksek miktarlı konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri kullanabildiği görülmektedir. Pek çok banka emeklilere en az %0.10 da düşük faizler ile kredi olanağı sağlamaktadır. Diğer bireysel müşterilerine göre düşük faiz uygulayan bankalar ve bu bankaların kredi faiz oran tablosunu aşağıda sizler de görebilirsiniz.

SGK VE BAĞ-KUR EMEKLİSİNE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK!

SGK ve Bağ-Kur emeklisine faizsiz kredi verilecek haberlerinin tamamının aldatmaca olduğunu bilmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak emekli vatandaşlarımıza düşük faizli emekli kredisi verilebiliyor hatta Denizbank, 1000 TL’ye kadar emekli vatandaşlarımıza faizsiz kredi verdi ancak bunu dışında herhangi bir şekilde emekli kişileri ilgilendiren bir kredi haberi olmadı. Emekliler için faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılında henüz yok ancak mevcut durumlarda çok daha düşük faizli emekli kredisi verilebiliyor. Vatandaşlarımızın emekli kredilerinden faydalanabilmesi için ise tüm imkanlar seferber ediliyor. İnsanların Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir? Emeklilere kredi şartları nelerdir? Gibi terimleri arama motorlarında aramaları can sıkıcı bir durum olabiliyor. Hadi gelin hep beraber emeklilere kredi veren bankaların faiz oranlarını inceleyelim…

EMEKLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR VE FAİZ ORANLARI

 • QNB Finansbank %0,89
 • İş Bankası %0,99 – %1,05
 • TEB %1,05
 • Vakıf Katılım Bankası %1,10
 • ING Bank %0,99
 • Yapı ve Kredi Bankası %1,72
 • Garanti Bankası %1,34
 • Vakıfbank %1,05
 • Ziraat Bankası %0,94 – %0,98
 • Akbank %1,49-1,53
 • Denizbank %1,69
 • Fibabanka %1,08
 • Enpara %1,19 – %1,24
 • Alternatif Bank %1,36

EMEKLİYE ON KATI KREDİ FIRSATI DEVAM EDİYOR

Bazı özel bankalar çeşitli emekli müşterilerine inisiyatif kullanarak maaşının on katından daha fazla emekli kredisi verebiliyor. Ancak son günlerde sosyal medyada dolaşan emekliye faizsiz kredi veren bankalar haberinin aslı şu şekildedir: SGK, yeni emekli olmuş ancak henüz 90 gün geçmesine rağmen hala emekli maaşı bağlanmamış olanlar için bir üst yazı vererek ilgili kamu bankalarından asgari ücretin üç katını geçmeyecek şekilde avans çekebilmelerini sağlamaktır. Yani 90 gün boyunca maaş alamamış olan yeni emekli için üç aylık asgari ücret toplamı 6 bin 972 TL olacak şekilde ödeme yapılmaktadır. Bu ödemeler 12 taksitte ödenebilmektedir. Bunun dışında verilen tüm haberlerin aldatmaca olduğunu bilmeniz gerekli.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı