Şekerbank taşıt kredisi hesaplama, başvuru ve faiz oranları (Ekim Güncel)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Şekerbank taşıt kredisi hesaplama, başvuru ve faiz oranları (Ekim Güncel)

KREDİ

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:52:45

Son Güncelleme: 26/10/2020 18:10:21

Şekerbank taşıt kredisi hesaplama, başvuru ve faiz oranları (Ekim Güncel)

Yeni bir araç almak veya aracını değiştirmek isteyenler için Şekerbank taşıt kredisi güncellendi. İkinci el araçlarda 15 yaşına kadar destek verilirken, sıfır araçlar için de özel faiz imkanları sunuluyor. 60 ay vade imkanıyla kredinizi kullanabilir, rahatça ödeyebilirsiniz. İşte Şekerbank taşıt kredisi hakkında detaylar ve başvuru işlemleri.

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşlar artık toplu taşıma araçlarından uzaklaşıp araç almaya yöneldiler. Otomotiv sektörü ise bu dönemde oldukça zorlandı araçlarda fiyat artışı bir hayli yüksek araç almak isteyen vatandaşların yardımına taşıt kredileri koşuyor, siz de hayallerinizdeki sıfır kilometre ya da 2. el  araca Şekerbank Taşıt kredisi ile sahip olabilirsiniz.

ŞEKERBANK TAŞIT KREDİSİ

-60 aya kadar varan vade seçeneklerinden yararlanma imkanına sahipsiniz.

-Teminat olarak ise sadece satın aldığınız aracın rehini yeterlidir.

-2. El taşıtlarda ise 15 yaşa kadar araçlar için kredilendirme seçeneği mevcut.

-0 km binek araçlar için Nihai fatura değeri, ikinci el taşıtlarda kasko değer bedelinin 120.000 TL tutarına kadar olan kısmı için yüzde 70 oranında, 120.000 TL tutarını aşan kısmı için ise yüzde50 oranında kredilendirilebilir. Yapılan kredi başvurularında ise kefil şartı aranmıyor ama Şekerbank gerekli gördüğü durumlar için  kefil talep etme hakkı mevcuttur.

Başvuru için gereken belgeler nelerdir?

Başvuru formu gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Krediye başvuru yapan kişiye ait gelir belgesi,

Ücretli olarak çalışanlar için son iki ay içerisinde düzenlenmiş bir maaş bordrosu veya maaş yazısı ya da gelir yazısı ile birlikte Firma Yetkili İmza Sirküleri gerekmektedir.

Serbest çalışanlar için ise vergi levhası-ticaret sicil gazetesi-imza sirküleri ve oda sicil kaydı belgesi veya faaliyet belgesi gerekmektedir.

Sıfır km araçlar için proforma fatura gerekirken 2. El araçlar için ise satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi gerekmektedir.

Vade ve Faiz oranı

100.000 TL tutarında kullanılan taşıt kredisi için; 36 ay vade ile yapılandırdığınızda yüzde 1,34 aylık faiz uygulanılıyor. Aylık ödemeniz gereken tutar ise 3 bin 680 Türk Lirası.

100.000 TL’lik kullanacağınız bir taşıt kredisi için; 48 ay vade ile vadelendirdiğinizde yüzde 1,39 aylık faiz yansımaktadır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 3 bin 43 Türk Lirası tutarındadır.

100.000 TL olarak kullanmayı planladığınız taşıt kredisi için; 60 ay vade ile vadelendirme seçeneğini seçtiğiniz zaman yüzde 1,44 aylık faiz uygulanmaktadır. Aylık taksit tutarınız ise 2 bin 690 Türk Lirası ödemeniz gerekmektedir.

Kredi vadesi ise en az 3 ay en fazla ise 60 ay olarak vadelendirilmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı