Şekerbank 10 yıl vadeli sabit faizli konut kredisini tanıttı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Şekerbank 10 yıl vadeli sabit faizli konut kredisini tanıttı

KREDİ

25 Ekim 2020 Pazar 14:42:57

Son Güncelleme: 25/10/2020 14:21:05

Şekerbank 10 yıl vadeli sabit faizli konut kredisini tanıttı

Yeni bir ev satın alma hayali kuranlar için Şekerbank, konut kredisi kampanyasının özelliklerini değiştirdi. Banka müşterilerine azalan, artan taksitli, sabit faizli olmak üzere çeşitli esnek ödeme modelleri sunmaktadır. Üstelik 10 yıl(120 ay) vade imkanıyla kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. İşte yüzde 1,39 faiz oranlarıyla Şekerbank konut kredisi özellikleri.

Çoğu vatandaşın hayali ev sahibi olmaktır, kira ödemekten sıkılan artık ev sahibi olmak isteyen vatandaşların ilk akla gelen seçeneği bankaların konut kredileri oluyor. Şekerbank’ta o bankalardan birisi, bütçenize uygun, aylık gelir düzeyinize göre ödeme planları, uygun faiz ve taksitlendirme seçeneklerini müşterilerine sunuyor. Sizi ev sahibi yapan kredi, sloganı ile yola çıkan Şekerbank müşterilerine sunduğu kredi desteği ile siz de bu destekten yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz..Peki, kredinin özellikleri neler? Maliyet ve faiz oranı ne kadar? Bu soruların cevabı için haberimizi okuyabilirsiniz.

Şekerbank sabit faizli konut kredisi

Konut kredinizi ister sabit faizli olarak isterseniz eşit taksitler halinde, dilerseniz de artan taksitli veya esnek ödeme planı ile rahatça kullanabilirsiniz.

10 yıla kadar varan vade imkanlarından yaralanabilirsiniz.

Satın alacağınız konut için ise ekspertiz değeri; 500.000 TL  tutarında ve altında bir değerde ise yüzde 90’ına, 500.000 TL tutarı ve üzeri için  ise yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullanma imkanına sahipsiniz.

Sabit faizli konut kredisinde ise, erken ödeme halinde, erken ödeme tutarı üzerinden tutarın kalan vadesi 36 ayı geçmeyen kredilerde yüzde 1’i, geri kalan vadesi 36 ayı aşıyor olan kredilerde ise yüzde 2’si kadar erken ödeme ücreti alınır. Erken ödeme, erken kapama, ara ödeme gibi ve başka şekillerde yapılan ödeme planında belirtilen vadelendirmeden önce yapılmış tüm ödemeler için erken ödeme olarak kabul edilir.

Teminat olarak ise, satın almış olduğunuz evin ipoteği yeterli olmakla beraber, yapılan kredi başvurularında ise kefil şartı aranmazken Şekerbank gerekli gördüğü durumlarda kefil talep etme hakkına sahiptir.

Örnek ödeme tablosu

Vatandaşlarımız 100 bin Türk lirası kredi finansmanı başvurularında 36 ay vade seçeneğinde her ay düzenli olarak ödeme yaptıklarında aylık taksitleri 3 bin 549 Türk lirası 37 kr. ödenmesi gerekiyor. Faiz oranı ise %1,39 oranından hesaplanmakta ve toplam geri ödenen miktar ise 131 bin 485 Türk lirası.

100 bin Türk lirası için kredi finansmanı başvurularında 48 ay vade imkanı ile her ay ödeyecekleri tutar 2 bin 868 Türk lirası olup Faiz oranı ise yüzde 1,39’dur. Geri ödenmesi gereken tutar ise 137 bin 710 Türk Lirası.

1000 bin Türk lirası için konut kredisi finansmanına başvurulduğunda 60 ay vade ile her ay ödenmesi gereken tutar 2 bin 468 Türk lirası olup, faiz oranı ise yüzde 1,39 olarak hesapladır. Ödenmesi gereken toplam tutar ise 148 bin 85 Türk lirasıdır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı