Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

QNB Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

KREDİ

8 Mayıs 2020 Cuma 19:53:17

QNB Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank konut kredisi kampanyasında yaptığı güncellemeyle, ev kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 180 ay vade seçeneği getirdi. Uygun faiz oranları, çeşitli vade seçeneklerine göre örnek konut kredisi hesaplama işlemlerini sizler için araştırdık.

Karantina sürecinde, vatandaşlarımızın ev talepleri belli kriterlerde artış gösterdi. Ülkemizde salgın kapsamında kısıtlamalar getirilmesi ve evlere kapanılması sonucuna vatandaşlarımız ev alırken balkonlu veya bahçeli olmasına önem gösterir oldu. Bu bağlamda ev almak veya evini değiştirmek isteyen vatandaşlarımız ise QNB Finansbank’ın uygun faizli konut kredisinden yararlanabilirler.

QNB Finansbank Konut Kredisi

Bu kredi olanağı ile vatandaşlarımız yeni evlerinin ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullanma fırsatı elde edebilir. Vatandaşlar bu kampanya ile;

  • 180 aya kadar vade fırsatından
  • Sabit faiz oranından
  • Yeni alacakları evin ekspertiz değerinin tamamına kadar kredi kullanımından
  • Ve ödeme planlarına bağlı olarak, alınan evi istedikleri zaman satabilme imkanından faydalanabilecekler.

Vatandaşlarımız ise bu kredi kampanyası dahilinde 100.000 Türk lirası değerindeki kredilerini 60 ay vade kapsamında %1,04 faiz oranıyla aylık 2.248 Türk lirası olarak ödeyebilecekler. 60 ay yerinde 120 ay vade kullanan vatandaşlarımız ise 100.000 Türk lirası için %1,04 faiz oranıyla aylık 1,462 Türk lirasında taksit ödeyecekler.

Finansbank Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Vatandaşlar kredi ödeme planlarına göre 12, 24 ya da 36. taksite koyacakları balon ödeme ile mevcut ellerinde istedikleri zaman satabilirler.
  • Vatandaşlarımız evinizi değiştiren konut kredisi sadece tapuda konut tipi “mesken” olarak adlandırılan yerler için kullanabilirler. Ve aynı zamanda sadece gerçek kişiler bu krediden yararlanabilirler.
  • Vatandaşlarımızın hem mevcut konutları hem de satın alacak konutları için ekspertiz değerlendirmesi yapılmaktadır.
  • Teminat olarak ise vatandaşlarımızın mevcut evlerini ve yeni alacakları evlerini ipotek ettirmeleri yeterli olup kefil koşulu aranmamaktadır.
  • Sabit faizli kredi kullanımında, kredi taksitlerinin bir veya daha fazlasının erken ödemesi yapıldığı takdirde kalan vade miktarı 36 ayı aşmıyorsa ödenen ana para tutarının %1’i eğer 36 ay vade sınırını aşıyorsa %2’sini geçmeme koşuluyla masraf tahsil edilir.
  • Ayrıca vatandaşlarımızın mevcut evlerinin satışından sonra yapılacak balon ödeme için “erken ödeme masrafı” geçerli olmamaktadır.

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları 
Vatandaşlarımız Evini Değiştiren Konut Kredisi ile 60 aya kadar vade seçeneğinde %0,5 kredi tahsis ücretiyle %1,05 faiz imkanından yararlanacaklardır.
Vatandaşlarımız 60 ay ve daha fazla vade seçeneği talep ettiklerinde ise, %0,5 kredi tahsis ücretiyle %1,04 faiz imkanında yararlanabilecekler.
Vatandaşlarımız diğer kredi tutarı hesaplamalarını sitemizin alt bölümündeki kredi hesaplama kısmından gerçekleştirebilirler.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank ‘Evini Değiştiren Konut Kredisi’ kapsamında örnek kredi hesaplama işlemleri şu şekilde paylaşılmıştır. Örnek 100 bin lira kredi, 60 ay vadeli kredi kullanımında; kredi taksit tutarı: 2.248,78 TL , 120 ay vade kullanımında aylık taksit tutarı: 1.462,59 TL olarak açıklanmıştır.

300 bin lira kredi kullanımı , 180 ay vade seçeneğinde ise faiz oranı yüzde 1.23 uygunacak olup; Aylık Taksit Tutarı: 4.149,56 TL  ve Toplam Geri Ödeme Tutarı: 746.918,47 TL olarak açıklanmıştır.

Farklı ihtiyaçlar için farklı ürün seçenekleri sunan QNB Finansbank, konut kredisi kullanacak müşterileri için çeşitli kredi paketleri hazırlamıştır. Bunlar; Standart Konut Kredisi, Evini Değiştiren Konut Kredisi, Azalan Taksitli Konut Kredisi, Artan Taksitli Konut Kredisi, Peşinatsız %100 Konut Kredisi, Kentsel Dönüşüm Kredisi, Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi, Çiftçiye Özel Konut Kredisi şeklindedir. Sizde ihtiyaçlarınız ve ödeme planlarınıza göre istediğiniz konut kredisini seçerek yeni bir eve sahip olabilirsiniz. Banka tarafından paylaşılan güncel faiz oranlarına göre kredi türlerine göre vade sayıları ve faiz oranları şu şekildedir:

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı