Öğrencilere aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileri? (2020 Tüm Liste) - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Öğrencilere aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileri? (2020 Tüm Liste)

KREDİ

25 Eylül 2020 Cuma 15:12:26

Son Güncelleme: 25/09/2020 13:24:44

Öğrencilere aidatsız kredi kartı veren bankalar hangileri? (2020 Tüm Liste)

Bankalar üniversite öğrencileri için düzenledikleri kredi kartı kampanyalarıyla cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Birçok banka öğrenci kredi kartlarından yıllık kart aidatı almazken, düşük faiz oranları ve erteleme imkanı gibi ek seçenekler sunuyor. Bu yazımızda üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaların listesi, kart limitleri ve tüm dataylarını inceleyeceğiz.

Kredi kartı, günümüzde en çok tercih edilen ödeme şekillerinden biridir. Öğrencilerin, alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ve online alışverişin giderek yaygınlaşmasıyla kredi kartına ihtiyaçları arttı. Çoğu banka düzenli bir geliri olmayan vatandaşlara kredi kartı vermez. Ancak bazı bankalar belirli limitlerle, düzenli bir geliri olmayan öğrencilereöğrenci kredi kartı vermeyi kabul eder. Öğrencilere özel hazırlanan bu kredi kartları çeşitli kampanyalar da içeriyor. Düşük limitli ve bol kampanyalı öğrenci kredi kartlarını kullanabilmek için 15-25 yaş arasında olmak gerekiyor. Öğrenci kredi kartları ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını ve avantajlı öğrenci kredileri bankaları sizler için derledik. İşte öğrenci kredi kartı veren bankalar ve bu kartların sunduğu avantajlar…

Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Öğrencilere özel verilen kredi kartlarının limitleri düşüktür fakat öğrencilere çeşitli indirimler, kampanyalar ve taksit imkanları sunar. Öğrenciler bu kartlar sayesinde alışverişlerinde taksit imkanından, düşük faizli nakit avans seçeneğinden yararlanabilir. Tüm bunlarla birlikte, çoğu banka öğrenci kredi kartları için kart aidatı ödemesi istemez. Taksit imkanı, çeşitli kampanyalar, nakit avans seçeneği gibi faydalarının yanı sıra öğrenci kredi kartları ödeme planı yapmanıza ve bütçenizi yönetmenize yardımcı olur. Düşük düşük limitli olması ile birlikte öğrencilere ödeme kolaylığı da sağlar.

Öğrenci Kredi Kartı limiti ne kadar?

Bankalar tarafından kredi kartı almanın öncelikli şartı düzenli ve belgelenebilir bir gelirinizin olmasıdır. Ancak bazı bankalar, düzenli bir geliri olmayan öğrencilere en fazla bin lira limitli kredi kartı verebiliyor.

Sigortalı olarak çalışan öğrencilere verilecek olan kredinin limiti genel kredi kartı başvurularındaki gibi hesaplanır. Yani ilk kez kredi kartı aldığınız zaman ilk yıl belgelenebilir gelirinizin iki katı kadar, 2 yıldan sonraki yıllarda ise belgelenebilir gelirinizin 4 katı kadar kredi limitiniz olabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Kişinin öğrenci kredi kartı alabilmesi için öncelikle 18-25 yaş arasında olması gerekmektedir.
  • Başka bir yapacak öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Başvuru esnasında kişiden nüfus cüzdanı sürücü belgesi veya pasaport da birlikte öğrenci belgesi istenir. Bu başvurularda genellikle açıköğretim öğrenci belgesi kabul edilmez.
  • Başvurunun tamamlanması için kişinin tüketici sözleşmesini imzalaması gerekir.

ÖĞRENCİLERE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti Bankası’nın öğrenci kredi kartı için belirlediği kart limiti 500 liradır. Bu karta sahip olan kişiler, kafe ve restoranlarda yapılan alışveriş harcamalarında 35 lira bonus kazanabilir, alışverişlerini taksitlendirebilir, alınan ürünlerin ödemesini 1 ay erteleyebilir.  Bunların yanı sıra nakit avans çekme seçenekleri de vardır. Bu kartın yıllık aidat ücreti yoktur.

YapıKredi Bankası Play Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası’nın öğrencilere sunduğu kredi kartının yıllık aidat ücreti bulunmuyor. Bu avantajının yanı sıra öğrenciler çeşitli kampanyalardan da yararlanmaktadır. Öğrenci kredi kartı ile online yurtdışı alışverişi yapan öğrenciler bu alışverişlerinden 45 lira puan kazanmaktadır. Gıda ve akaryakıt alışveriş ödemelerini 1 ay erteleyebilen öğrenciler, anlaşmalı üye işyerlerinden yaptıkları da alışverişlerinden 30 lira puan kazanmaktadır. Play Kredi Kartının avantajlarından biri deöğrencilerin Play Harçlık uygulamasından 2 güne kadar faiz ve ek ücret ödemeden nakit harçlık çekebilmesidir.

TEB ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB’in öğrencilere verdiği kredi kartının limiti 500 liradır. Bu kart için yıllık olarak çok cüzi bir miktar kart aidatı tahsil edilir. Öğrenciler bu kartın sunduğu kampanyalardan yararlanabilir. Yapılan harcamalardan bonus puan kazanma, bu puanlar ile bilet alma ve rezervasyon yaptırabilmenin yanı sıra hediye, çiçek, konser bileti gibi ürünlerde adrese gönderimde gönderim ücreti alınmaması, acil durumlarda çilingir, camcı ve çekiciyi ücretsiz olarak çağırabilme gibi avantajları vardır.

Akbank Axess exi26 Kredi Kartı

Öğrencilere verilen Axess exi26 kredi kartının limiti 750 lira olarak belirlenmiştir. Bu kart öğrencilere çeşitli avantajlar sunar. Axess exi26 ile nakit avans çekebilir, alışverişlerinizin ödemesini 3 ay erteleyebilir, otomatik fatura ödeme talimatı verebilir, anlaşmalı üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde chip para kazanabilir ve peşin olarak yaptığınız alışverişlerinize sonradan taksitlendirebilirsiniz.Bu kart için ilk yıl, yıllık kart aidat ücreti alınmaz. Sonraki senelerde yıllık olarak sadece 20 lira kart ücreti alınır.

Vakıfbank LikeCard Kredi Kartı

VakıfBank’ın öğrencilere sunduğu LikeCard’ın yıllık aidat tutarı 12 liradır fakatkredi kartınızın ekstresini e-posta olarak isterseniz herhangi bir aidat tutarı ödemezsiniz.temassız ödeme özelliğine sahip Bu kart ile birlikte giyim alışverişlerinizde 25 liraya varan indirimler elde edebilir, elektronik cihaz alışverişlerinizde faizsiz taksit imkanına sahip olabilirsiniz. Bunlara ek olarak; Fizy, Spotify, Appstore ve Netflix uygulamaları için yaptığınız harcamalarda puan kazanabilir, akaryakıt alışverişlerinde yüzde 25 indirim elde edebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı