Nakit paraya ihtiyacınız varsa mutlaka okuyun
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Nakit paraya ihtiyacınız varsa mutlaka okuyun

KREDİ

28 Ekim 2020 Çarşamba 21:17:43

Nakit paraya ihtiyacınız varsa mutlaka okuyun

Korona virüs salgını sebebiyle sıkışık durumda olan ve geçinmekte zorluk çeken kişiler için inanılmaz bir haber Elimize ulaştı. Birçok vatandaş paraya ihtiyacı olduğu için kredi çekmek de Kredi çektiği için de inanılmaz yüksek fiyatlarda faiz ödemektedir.

Korona virüs salgını sebebiyle sıkışık durumda olan ve geçinmekte zorluk çeken kişiler için inanılmaz bir haber Elimize ulaştı. Birçok vatandaş paraya ihtiyacı olduğu için kredi çekmek de Kredi çektiği için de inanılmaz yüksek fiyatlarda faiz ödemektedir.  Fakat eğer  yüksek miktarda faiz ödemek istemiyorsanız Kredi çekmek değil de kredi kartından nakit avans çekerek faiz oranına düşürmeniz mümkündür.  Normal bir şekilde kredi çeker iseniz aylık yüzde 1.80 tire 1.90 oranında sizlere faiz uygulanacaktır. Fakat kredi kartından avans çekerseniz aylık yüzde  yüzde1.25  oranında faiz uygulanacak ve daha az faizi  ödemek durumunda kalacaksınız.  Şimdi sizlere bu konuyla alakalı daha detaylı bilgileri aktaracağız. Bu halde yazımızın devamını mutlaka okumaya devam ediniz.

Kredi kartı faizlerinin sabit bir şekilde kalması vatandaşların Bu olaya olumlu bir şekilde yaklaşmasına sebep oluyor. Eğer nakit paraya ihtiyacı olan bir kişi kredi çekmek yerine nakit avans kullanır ise bu durum onun avantajlı olduğunu gösteriyor ve bu kişiye yüksek oranda faiz uygulanmıyor.  Bu sebeple Nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin Kredi çekmek yerine nakit avans çekmesi daha mantıklı olmaktadır.

Kredi kartına verilen Faizler üç ayda bir yenilenmektedir.  Geçtiğimiz günlerde ise bu konu ile alakalı bir açıklamalarda bulunuldu. Merkez bankası artık yenisi olana kadar bu oranların olacağını dile getirdi. Merkez Bankası bütün kredi kartı işlemlerinde faiz oranını yüzde 1,25 olarak belirledim ve hala bu oran geçerli bir şekilde devam etmektedir. Eğer ödemelerde geç ödeme söz konusu ise o zaman faiz oranı 1,55 olacaktır.

Bu dönemde Nakit paraya ihtiyacınız var ise ve daha az faiz istiyorsanız kredi çekmek yerine avans çekebilir ve daha az faiz alarak Kısa bir süre içerisinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  Avans çekmek bu durumda daha hesaplı olacak ve sizin bütçenize çok fazla sarsmayacaktır.  Avaz çektiğiniz zaman yüzde 1,25 faize tabi tutulacaksınız.  Fakat eğer Kredi çekerseniz o zaman faiz oranı 1,90  olacaktır. Aynı zamanda kredi çeken kişilerden İM’de 5 tahsis ücreti de talep edilmektedir.  Bu dönemde sizin için en karlı olan Kredi çekmek yerine avans çekmektir.

Her ihtiyacınız var ve kredi kartından avans çekmek istiyorsanız bunun da belli bir koşulu bulunmaktadır.  Avans çekmek istiyorsanız vadinin 12 ay olduğunu unutmamalısınız. Normalde kredi çeken kişilere 36 ay vade uygulanıyor. Fakat avans çeken kişilere 12 ay vade uygulanma kararı alındı.

Avansı iki şekilde çekmeniz mümkündür.  Birincisi yukarıda anlatılan gibi çekebilirsiniz ikinci seçenek ise kredi kartından taksitsiz bir şekilde nakit avans çekebilirsiniz. İki seçenek içinde yüzde 1,25 oranında faiz uygulanacaktır.  Fakat bu seçenekte bankalar yüzde bir oranında komisyonda alabilmektedir.  Fakat komisyon ile de hesaplandığında kredi çekmek yerine avans çekmek sizin için daha iyi olacaktır. Eğer ihtiyacınız var ise avans çekip ihtiyacınızı karşılayabilir ve çok fazla faiz ödemeye bilirsiniz

İhtiyacınız var ve avans çektiniz fakat ödemekte zorluk çekiyor ve ödemenizi gerçekleştiremiyor sanız bu kartınızın iptal olmasına sebep olabilir.  Bunun için ödemenizi aks atmamanız ve aylık düzenli bir şekilde ödemeniz gerekmektedir. Eğer  Aylık düzenli bir şekilde ödemiyorsanız ve 3 defa bunu tekrarla duysanız o zaman kartınızın kapanmasına ve iptal olmasına sebep olabilirsiniz.  Ödemelerinizi geciktiriyorsanız aynı zamanda faiz oranlarında da artış meydana gelecek ve 1,25 olarak hesaplanan faiz oranı ödemelerinin gecikmesi halinde 1,55 olarak hesaplanacaktır

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı