Motosiklet Kredisi Yamaha Honda 2020! Motosiklet Kredisi Hesaplama
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Motosiklet Kredisi Hesaplama Yamaha Honda 2020 Faiz Oranları

KREDİ

20 Eylül 2020 Pazar 22:42:39

Son Güncelleme: 20/09/2020 21:52:04

Motosiklet Kredisi Hesaplama Yamaha Honda 2020 Faiz Oranları

Yükselen motosiklet fiyatları bir çok vatandaşı motosiklet kredisi veren bankaları araştırmaya yönlendiriyor. Özellikle Yamaha ve Honda gibi modellerin yüksek fiyatta olması nedeniyle Akbank, Yapıkredi ve İş Bankası gibi bankalar motosiklet kredisi kampanyalarını duyurdu.

Son yıllarda otomotiv sektöründe yaşanan fiyat artışları, araç sahibi olmak isteyenleri zor durumda bıraktı. Aracını değiştirmek isteyenler ya da yeni bir araç sahibi olmak isteyen kişiler yüksek ücretlerle karşı karşıya kaldı. Yaşanan fiyat artışlarından motosiklet kullanıcıları da nasibini aldı. Özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlayan kişiler, düşük motor hacmine sahip motosikletleri almakta bile zorlanıyor. Başlangıç motosikleti olarak tanımlanan Yamaha R25 ve Honda CBR 125 fiyatlarında ki ciddi artışlar vatandaşları motosiklet kredisi veren bankaları araştırmaya yöneltti. Yazımızın içeriğinde motosiklet kredisi veren bankalar listesi, güncel faiz oranlarını ve motosiklet kredisi hesaplama gibi konuları sizler için ele alacağız.

Araç kredilerinde olduğu gibi motosiklet kredisi için de başvuran kişinin bazı şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Bugün ki yazımızda düşük faizli motosiklet kredisi başlığını sizler için inceleyeceğiz. Yazımızın devamında detaylı olarak bahsedecek olsakta belirtmek gerekir ki motosiklet kredisine başvurmanız için 18 yaşından büyük olmanız ve TC vatandaşı olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan adaylar kredi başvurularını gerçekleştiremez. Bunlara ek olarak temiz bir sicil kaydı, kredi notu kredi başvurunuzda önemli rol oynayacaktır.

Motosiklet Kredisi

Artan motosiklet fiyatları sebebiyle bir çok banka motosiklet kredisi kampanyaları düzenledi. Alacağınız motosikletin ücretine göre kredi türleri değişiklik göstermektedir. Bir çok vatandaş başlangıç türü motosikletler için kredi kullanmak istemektedir. Bu motosikletlerin fiyatlarının düşük olması nedeniyle bankalar genellikle bu durumlarda ihtiyaç kredisi altında motosiklet kredisi başvurularını değerlendirmektedirler. Ancak belirtmek gerekir ki, kredi notu düşük olan kişiler için ihtiyaç kredisi başvuruları banka tarafından reddedilecektir. Eğer bankalar tarafından aranan şartları sağlıyorsanız sizde motosiklet kredisi başvurunuzu tamamlayabilir, hayalinizdeki motosikleti en kısa sürede alabilirsiniz. Kredi başvuruları genellikle 1-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Motosiklet Kredisi Başvuru Şartları

Motosiklet kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikli kriter kredi notunuzdur. Kredi notunuzun 1100 puan ve üzerinde olması gerekmektedir.

Temiz bir kredi sicili. Önceki kredi kullanımlarınızda ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız ve herhangi bir icralık durumunuzun olmaması gerekmektedir.

Motosiklet kredisi için gelir belgenizin olması gerekmektedir. Aylık gelirinizi gösteren belge olmadan bu krediye başvuru yapamazsınız.

Bir çok banka motosiklet kredisi başvurularında, motosikletin sıfır veya ikinci el alımına göre fiyatının yarısı tutarda kredi vermektedir.

İkinci el motosiklet alacak kişiler için en fazla bir yaşına kadar araçlar kredi kapsamına girmektedirler.

Motosiklet Kredisi Gerekli Olan Evraklar

Bankalar müşterilerinden kredi başvuruları sırasında çeşitli belgeler talep etmektedir. Bu belgeleri toplayarak en yakın banka şubesine gidebilir, kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfus Cüzdanı
Gelir Belgesi
Gelir Belgesi Çalışanlar için son maaş bordrosu, vergi levhalılar için vergi levhası ve muhasebe evrakları
Sıfır Km. Motosiklet alımlarında aldığınız yerden fatura
İkinci el motosiklet alımlarınızda ruhsat fotokopisi
İkametgah Belgesi

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir motosiklet sahibi olmak isteyen vatandaşların imdadına 7 adet banka koşuyor. Bu bankalar müşterileri için motosiklet kredisi vermektedir.

QNB Finansbank
Garanti BBVA
Koç Finans
Yapı Kredi Bankası
Türkiye Finans Katılım Bankası
Akbank
Vakıfbank

Motosiklet Kredisi Akbank

Akbank motosiklet kredisi kullanacak vatandaşlardan %25 peşinat talebinde bulunmaktadır. Buna ek olarak Akbank, müşterilerinin kredi notlarına göre değişiklik gösteren faiz oranları uygulamaktadır. Bu yüzden net bir faiz oranı vermek mümkün değildir. Ortalama bir oran vermek gerekirse Akbank motosiklet kredisi faiz oranları %2.38 civarlarında yer almaktadır. Kredi notunuzda herhangi bir problem yoksa yukarıda belirttiğimiz belgelerinizi tamamlayarak Akbank motosiklet kredisi başvurunuzu tamamlayabilir, yeni aracınıza en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi YapıKredi

Yapıkredi bankası motosiklet tutkunları için düzenlemiş olduğu motosiklet kredisi kampanyasıyla sektörün öncü bankaları arasında yer almaktadır. Bankanın resmi internet sitesinde yer alan kampanya detaylarına göre 36 aya kadar vade imkanı sunulmuştur. Yapılan açıklamada “Dilediğiniz yerden alacağınız “0” kilometredeki motosikletlerde KDV+ÖTV dahil fiyatı 50.000 TL’ye kadar olan araçlarda maksimum %70 i tutarında ; 50.000 TL üzeri olan araçlarda ise, 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 ve 50.000 TL’yi aşan kısım için %50 si tutarında kredi kullanabilirsiniz. “2. El“ motosikletlerde ise aynı koşul kasko bedeli üzerinden uygulanır.” ifadeleri yer almaktadır. Yapıkredi motosiklet kredisi başvurunuz 24 saat içinde sonuçlanır ve olumlu olan başvurularda paranız direkt hesabınıza tanımlanır.

Motosiklet Kredisi İş Bankası

Türkiye’nin en eski bankalarından  İş Bankası motosiklet kredisi adı altında herhangi bir kampanya düzenlemedi. Bankanın taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi başlıkları altında kredi seçenekleri bulunmaktadır. Vatandaşlar başvurularını İş Bankası üzerinden yapmak isterlerse detaylı bilgi için 0850 724 0 724 numaralı hat üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilir, kredi detayları hakkında bilgi alabilirler.

Motosiklet Kredisi QNB Finansbank

Kart kullanım ücreti, hesap işletim ücreti gibi masrafları yok sayan QNB Finansbank motosiklet kullanıcıları için de bir kampanya düzenledi. Buna göre bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 36 ay vadeli motosiklet kredisi kullanmanız mümkün. Sıfır ve ikinci el motosiklet alımında kullabileceğiniz kredi için uygun faiz oranları belirlenmiştir. Kredi tutarı ve vade sayısına göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Örnek maliyet tablosu, çekilecek kredi tutarı, vade sayısı ve geri ödeme imkanları aşağıdaki gibidir:

QNB Finansbank motosiklet kredisi için müşterilerine %2.37 faiz oranları üzerinden kredi imkanı sunmaktadır. Belirtmek gerekir ki bankalar faiz oranları üzerinde değişiklik yapma hakkını kendilerinde saklı tutmaktadırlar. Bu yüzden motosiklet kredisi başvurusu yapmadan önce kullanacağınız bankanın resmi internet sitesine giriş yaparak güncel faiz oranlarını kontrol etmeniz, herhangi bir mağduriyet yaşamanıza engel olacaktır.

Öğrenciler Motosiklet Kredisi Kullanabilir Mi?

Bir çok üniversite öğrencisi motosiklet hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. Özellikle Yamaha R25 ve Honda CBR 125 modelleri için yoğun bir kredi talebi bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz başvuru  için gerekli olan belgeler kısmında “gelir belgesi” önemli bir kriterdir. Bir çok öğrencinin gelir durumu olmadığı için motosiklet kredisi kullanmaları mümkün değildir. Üniversite öğrencisiyken tam zamanlı sigortalı çalışan kişiler ise motosiklet kredisi başvurusu yapabilirler.

Faizsiz Motosiklet Kredisi

İslami şartlara göre bankacılık anlayışını benimseyen Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Albaraka Türk müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kar payı sistemiyle çalışan bankalar sizin adınıza motosikleti satın alarak, üzerine kar koyarak size istediğiniz ürüne sahip olma imkanı sunmaktadır. 60 ay vade imkanıyla faizsiz motosiklet kredisi veren bankalar sıfır veya ikinci el motosiklet fiyatlarının yüzde 80’ine kadar destek sunmaktadırlar. Geri kalan yüzde 20’lik tutar peşinat olarak bankalar tarafından talep edilmektedir. Sizde faizsiz motosiklet kredisi kullanmak istiyorsanız Kuveyt Türk ve Albaraka Türk bankalarının resmi internet sitesini ziyaret ederek motosiklet kredisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bugün ki yazımızda motosiklet kredisi veren bankaların güncel listesini, faiz oranlarını ve gerekli olan belgeleri sizler için bir araya topladık. Senetle motosiklet almak isteyen vatandaşlar ise İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde senetle motosiklet satan firmaları araştırmaktadır. Banka kredileriyle uğraşmak istemeyen kişiler senet karşılığı motosiklet satın alabilmektedirler. Senetle motosiklet alacaksanız firmanın güvenilir olmasına dikkat etmek gerekir. Bir çok üniversite öğrencisi senet karşılığı motosiklet satın almak isterken, dolandırıcılar tarafından hüsrana uğratılmaktadır. Bu yüzden bu tür bir satın alma seçtiğiniz firma, galerinin güvenilir olması büyük önem taşımaktadır. Sizde motosiklet fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı