Kuveyt Türk Faizsiz 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Kampanyasını Duyurdu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisini Duyurdu 120 Ay Vadeli

KREDİ

9 Ağustos 2020 Pazar 16:12:39

Son Güncelleme: 09/08/2020 14:07:33

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisini Duyurdu 120 Ay Vadeli

Faizsiz konut kredisi çekmek isteyenlere Kuveyt Türk’ün sürprizi var. Kar payı sistemiyle sizde Kuveyt Türk’ün konut kredisinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız uygun faiz oranlarıyla konut kredisi veren bankaları araştırıyor. İslami kurallara göre bir bankacılık anlayışı benimseyen Kuveyt Türk, konut sahibi olmak isteyen müşteri için faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bu yazımızda Kuveyt Türk faizsiz konut kredisine kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir ve ödeme seçenekleri nelerdir gibi konular hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

2000 yılından itibaren müşterilerine faizsiz bankacılık hizmetleri sunmayı hedefleyen Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık konusunda dünyanın en önde gelen bankaları arasında bulunmaktadır. Bir katılım bankası olarak ülkemizde hizmet veren Kuveyt Türk, düzenlediği yeni konut kredisi kampanyasıyla ev almak isteyenlere destek oluyor. Sizde konut kredisi için başvurmayı düşünüyorsanız bankanın bazı şartlarını sağlamanız gerekmektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi

Bir konut alma hayali olanların yardımına Kuveyt Türk yetişiyor. İslami şartlara göre faizsiz bankacılık anlayışıyla yeni bir sistem kuran bankanın konut kredisinden yararlanmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Kuveyt Türk gibi faizsiz bankacılık anlayışıyla yönetilen bankalarda faiz yoktur ancak kar payı sistemi benimsenmiştir. Peki nedir bu kar payı sistemi? Bu sisteme göre banka sizin adınıza almak istediğiniz evi satın alır ve üzerine kar payı koyar. Siz ise kira öder gibi satın alacağınız evin ücretini bankaya her ay düzenli olarak ödersiniz. Bu tür sistemlerde herhangi bir kredi limiti yoktur. Üstelik almak istediğiniz evi 120 ay vadeli şekilde alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvuru Şartları

En baştada söylediğimiz gibi Kuveyt Türk Bankası konut kredisine başvuru yapabilmeniz için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bunların en başında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve 18 yaşından büyük olmak gelmektedir. Buna ek olarak en az altı aylık sigortalı çalışan olmanız ve sigortanızın düzenli şekilde yatırılıyor olması gerekmektedir. Bir diğer önemli kriter ise kredi notunuzdur. Eğer daha önceden kredi sicilinizde bir problem veya kara liste gibi durumlarınız varsa Kuveyt Türk bankasından konut kredisi kullanamazsınız.

Kullanacağınız kredi sizin satın aldığınız evin fiyatı üzerinden değil, ekspertiz tarafından yapılacak değerlendirmeye göre belirlenir! Konut kredisi kullanmak istediğiniz eve banka tarafından uzman bir ekspertiz gönderilir ve eksper tarafından belirlenen mal değerinin yüzde 80 tutarında kredi imkanı banka tarafından sizlere sunulmaktadır. Örneğin siz bir ev için 1 milyon 200 bin liraya anlaştınız ancak ekspertiz ev değeri olarak 1 milyon lira değer biçti. Bu durumda banka size 800 bin lira konut kredisi vermektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Gerekli Evraklar

İslami bankacılığın lideri Kuvet Türk Bankası’ndan konut kredisi başvurusu yapacaklar, başvurularının değerlendirme sürecinde kullanılmak üzere bazı belgeleri başvuru sırasında bankaya sunması gerekmektedir. Belgelerinizin eksiksiz olması büyük önem arz etmektedir. Gerekli belgeler listesinde en önemli belge süphesiz gelir belgesidir. Maddi durumunuzu ve aylık gelirinizi gösteren gelir belgesi bankanın kredi başvurunuzu daha hızlı onaylaması için büyük önem arz etmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu Formu
Nüfus Cüzdanınız
Gelir Belgeniz
Ek Gelir Belgeleri
Esnaflar için Oda Kayıt Belgesi ve Sicil Gazetesi
Emekliler için emeklilik belgesi
Almak istediğiniz evin tapu fotokopisi
Almak istediğiniz evin tapudan alınan borcu yokturları
Almak istediğiniz evin açık adresi

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu

Diğer bankaların aksine Kuveyt Türk Bankası SMS veya internet bankacılığı yöntemleriyle konut kredisi başvurusu almamaktadır! Başvurunuz için belgelerinizi toplayarak en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankaya giderken nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelir belgesi, alacağınız evin tapu fotokopisi ve borcu yoktur kağıdı gibi belgeleri yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Önemli Detay!

Konut kredisi kullanacak kişi evli ise EŞ RIZASI alınması gerekmektedir. Bu yüzden başvuru yapacağınız gün bankaya eşinizle gitmeniz ve banka personeli önünde eşinizin rıza formunu doldurup imzalaması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Ödemeleri

Yukarıda da belirtildiği üzere Kuveyt Türk bankası almak istediğiniz evin ekspertiz raporunun yüzde sekseni bir oranda konut kredisi imkanı sunmaktadır. Geriye kalan yüzde yirmilik kısım bankaya teminat olarak verilmektedir. Bankanın resmi internet sitesinden yayınlanan rakamlara göre ödeme planı aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Her banka da olduğu gibi Kuveyt Türk Bankası kar payı oranlarında değişiklik yapma hakkını gizli tutmaktadır. Bu sebeple kredi başvurusu yapmadan önce bankanın resmi internet sitesi üzerinden kar payı oranlarını kontrol etmenizde fayda olacaktır. Konut kredisi başvurusu yapmadan önce aklınıza takın sorular ve kredi başvurunuzla ilgili detayları öğrenmek isterseniz Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine 0 850 251 0 123 veya 444 0 123 numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz. Kuveyt Türk güncel kar payı oranları %0.99 olarak belirlenmiştir. Sizler de kredi başvurunuz öncesinde mutlaka bankanın resmi internet sitesi üzerinden güncel kar payı oranlarını takip ediniz. Bu yazımızda Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi başvurusu ve gerekli belgeler hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Kredi başvurusu hakkında aklınıza takılan soruları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Diğer bankaların konut kredisi faiz oranları ve detayları için sitemizin Kredi bölümünden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı