Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı ile öğrencilere düşük faizli 10.000 TL kredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı ile öğrencilere düşük faizli 10.000 TL kredi

KREDİ

24 Ekim 2020 Cumartesi 14:42:20

Son Güncelleme: 24/10/2020 14:21:22

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı ile öğrencilere düşük faizli 10.000 TL kredi

Kuveyt Türk öğrencilere özel yeni kredi kampanyası Eğitim Finansmanı’nı duyurdu. Öğrencilerin eğitim, konaklama ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi veriliyor. Günlük 12 TL , aylık 360 TL ödeyerek anında 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı hakkında merak edilen tüm detayları ve başvuru sürecini bu başlığımızda bir araya getirdik.

Tüm eğitim masraflarınızda Kuveyt Türk yanınızda sloganı ile yola çıkan, Kuveyt Türk  ailesinden müşterilerine eğitim amaçlı yapacakları harcamalara finansman desteği geldi. Peki eğitim finansmanı için aranan şartlar neler, finansmanın genel özellikleri, maliyet tablosu haberimizde. İşte merak edilen detaylar ve içerikler.

 Finansman’ın merak edilen genel özellikler

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı ile, bir öğrencinin eğitim- öğretim süresince karşılanması gereken bütün giderlerini kapsar. Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı kapsamında bulunanlar; Bir öğrenci için en gerekli olan eğitim, konaklama, beslenme gibi önemli giderleri içinde bulundurur.

Eğitim Finansmanı başvuruları için belirli bir gelir belgesi olmayan ancak krediden yararlanmak isteyen öğrencilerin velisi/vasisi tarafından da başvuru yapabilmektedir.

Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı için vade süresi en fazla 36 aya kadar sınırlıdır.

Bu finansman türü bir öğrencinin eğitim hayatı için ilk adımlarından biri sayılabilecek İlköğretim ile başlayıp, lise, üniversite, yüksek lisans ve bunun yanı sıra dil eğitimi gibi eğitimleri de içinde kapsar.

Peki, finansman için nasıl başvuru yapabilirim?

Finansman için başvuru yapacak kişinin, başvuru sırasında yanında nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportun, başvuru yapacak kişiye ait gelir belgesinin (maaş bordrosu, kira sözleşmesi vb.) ve satın alınacak eğitimin hizmet bedelinin olduğu bir proforma faturanın getirilmesi başvuru için gereklidir.

Eğitim Kurumu ve Kuveyt Türk arasında yapılacak olan protokol ile çeşitli finansman oranları da sunulabilir.

Örnek maliyet tablosu

10.000 TL finansman için; 10.000 TL tutarını 12 ay vade ile kullandığınızda, aylık taksit tutarınız 915 TL 43 kr. Ödenecek toplam tutar ise 10.985, 16 TL olup, aylık kar oranı ise yüzde 1,23’tür.

10.000 TL tutarında finansman desteği için; 24 ay vade ile kullanmış olduğunuz finansman desteği için aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 497 TL 84 kr. Bankaya geri ödeyeceğiniz tutar ise 11.948,43 TL’dir. Aylık kar oranınız %1,23 olarak hesaplanılıyor.

10.000 TL tutarında kullandığınız Eğitim finansmanı için; maksimum vade seçeneği olan 36 ay ile vadelendirme işlemini tercih edecek  olursanız, aylık taksit tutarınız 360 TL 8 kr. olarak hesaplanılıyor. Bankaya toplamda geri ödeyeceğiniz tutar ise 12.962.90 TL’dir. Bu finansman seçeneği ile aylık kar oranız ise yüzde 1,23’tür.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı