Kuveyt Türk 120 ay vadeli düzensiz ödemeli konut kredisini tanıttı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kuveyt Türk 120 ay vadeli düzensiz ödemeli konut kredisini tanıttı

KREDİ

16 Ekim 2020 Cuma 10:12:07

Son Güncelleme: 16/10/2020 04:08:14

Kuveyt Türk 120 ay vadeli düzensiz ödemeli konut kredisini tanıttı

Yeni bir ev satın alma hayali kuran okurlarımız için Kuveyt Türk, yeni düzensiz ödeme seçeneği bulunan konut kredisini duyurdu. Düşük faiz oranı, 120 ay vade seçeneğiyle ihtiyacınız olan eve artık kavuşabilirsiniz. Üstelik ekspertiz değerinin yüzde 90 tutarına kadar kredi imkanı sunuluyor. 100.000 TL örnek tutar üzerinden kredi hesaplama ve başvuru detaylarını bir araya getirdik.

Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için Kuveyt Türk’e gidin, konut finansmanınızı 120  aya varan vade fırsatı ile, en avantajlı kâr oranlarından yararlanma fırsatı kazanın.

Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar olan tutarda  A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 90’ı, diğer enerji sınıfı içinde olan konutların ise yüzde 80’nini finanse eden Kuveyt Türk, 500.000 TL tutarının üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 90’nı, B sınıfı konutların ise ekspertiz değerinin %85’ni, diğer enerji sınıfında olan konutların ise yüzde 80’i finanse ediliyor.

Sabit Ödemeli Finansman Seçeneği

Sabit Ödemeli Finansman seçeneği ile taksit tutarları her ay aynı olsun diyen banka müşterilerine özel sunduğu bir seçenek. Sabit Ödeme ile 120 aya kadar varan vade imkanları ile ev sahibi olmanız mümkün.

Düzensiz Ödemeli Finansman Seçeneği

Hangi ay ne kadar ödeme yapacağını kendi belirlemek isteyen Kuveyt Türk müşterilerine özel olarak sunulan bu seçenek ile taksit tutarları sizin belirlediğiniz şekilde ödeme imkanına sahipsiniz. Bu finansman aracılığı ile taksit miktarlarınızı istediğiniz şekilde azaltabilir ya da arttırabilirsiniz ya da ara ödemeler yapabilme imkanına sahipsiniz ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.

Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansman Seçeneği

  • Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanı seçeneğinde yabancı ülkede yaşamakta olan ve kazançları yabancı para türünden olan Türk Vatandaşları için ve mütekabiliyet listesinde yer almakta olan yabancı ülke vatandaşları bu fırsattan yararlanabilir.
  • Yurt dışında yerleşmiş olan Türk vatandaşları için sadece TL cinsinden,
  • Mütekabiliyet listesinde bulunan yabancı ülke vatandaşları için ise TL ve yabancı para türünden kullanım yapma imkanına sahipler.

Kentsel Dönüşüm Finansmanı Seçeneği

Kentsel Dönüşüm Finansmanı, Türkiye genelinde afet riski altında bulunan alanlar için kentsel dönüşüm çalışmalarında gerekli finansman desteğini sağlamak üzere oluşturulmuş olan finansman seçeneğidir.Afet alanında olsun veya olmasın can ve mal güvenliğini tehdit içinde olan her an için kentsel dönüşüm çerçevesinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Ülkemizde deprem afet riski öncelikli olan bölge ve meskenlerdeki mevcut yapıların yıkılarak yerine deprem afet yönetmeliğe uygun bir şekilde modern yapıların inşa edilmesidir.

Kentsel Dönüşüm sahası içinde bulunan ve riskli yapı raporunu almış olan binalar, projelendirme sürecinde yasa gereğince BSMV’den muaf olacaklar. Konut ipoteği ile kullandırılan konut inşaat ve güçlendirme kredileri ve ticari işlem kapsamında içerisinde olan projeler, KKDF’den muaf durumda olacaktır.

Kredi kullanarak riskli durumda olan yapılarını yaptırmak isteyen veya başka yerden konut/işyeri edinmek isteyen hak sahipleri bağımsız bölüm başına 125 Bin TL tutarına kadar (5’ten fazla bağımsız bölüm için en fazla  625 Bin TL olmak üzere) kullandıkları kredide aşağıdaki avantajlardan yararlanabilmektedirler.

Konutta yıllık yüzde 4 (aylık yüzde 0,33) iş yerinde de ise yıllık yüzde 3 (aylık yüzde 0.25) kâr payı desteğinden yararlanmaktadır.

2B Finansmanı

2B yasasından faydalanıp hak sahibi olmak istiyorsanız eğer, Kuveyt Türk 2B Finansmanından yararlanabilirsiniz. Arazinizi peşin ödeme ile alarak, 400 metrekareye kadar rayiç bedeli üzerinden yüzde60, 400 metrekarenin üzeri alım için indirim imkanından faydalanabilirsiniz, ödemelerinizi size uygun taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Finansman Talebi İçin Koşullar Nelerdir?

  • Hak sahipliği belgesi olan kişiler başvuru yapabilecektir.
  • 2B arazisinin finansman ile alınması durumunda, 400 metrekareye kadar rayiç bedel üzerinden yüzde 60, 400 metrekare üstü için yüzde 44 peşin alım indirimi
  • 120 aya kadar varan vade imkanı seçenekleri
  • Uygun finansman kullandırma oranları
  • Arazi değerinin yüzde 100’üne kadar finansman kullanabilme imkanı
  • Bütçenize uygun taksitlendirme fırsatları sizleri bekliyor

Finansman Vade Hesaplama

Finansman tutarına göre hesaplayacak olur isek; 100.000 TL Konut Finansmanını, 36 ay vade ile hesaplayacak olur isek; Taksit tutarı 3.454,80 TL, ödenecek toplam tutar 124,372,40 TL’dir. Aylık  kâr oranı ise yüzde 1.23’tür.

48 ay vade ile; 100.000 TL tutarında kullanacağınız Konut finansmanı için, taksit tutarı 2.770,92 TL olup ödenecek toplam tutar ise 133.004,45 TL bir geri ödeme tutarı ortaya çıkıyor.Aylık kâr  oranı ise yüzde 1.23’tür

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı